مهندسان مایکروسافت چند هفته مانده به انتشار نسخه اصلی  windows 11 مشغول به تعمیر اجزای مختلف و ویژگی های این سیستم عامل هستند. به تاریخ انتشار ۵ اکتبر برای  windows 11 کمی بیشتر از سه هفته دیگر باقی مانده است، بنابراین بعید است مایکروسافت ویژگی های جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد ، اما مهندسان ویندوز هنوز در تلاش هستند تا برخی از اشکالات را قبل از شروع به روزرسانی برطرف کنند. 

 windows 11 قرار است به عنوان یک ارتقاء رایگان برای مجموعه محدودی از سخت افزارهای جدید که حداقل الزامات سخت افزاری مایکروسافت را برآورده می کند، عرضه شود.

مایکروسافت در یک پست اعلام کرد که آخرین پیش نمایش  windows 11 برای نسخه بتا در Windows Insider Program نسخه ۲۲۰۰۰.۱۸۴ را ارائه می دهد. تغییرات زیادی در این نسخه پیش نمایش وجود ندارد، اما مایکروسافت در حال کار بر روی رفع اشکالات است و اذعان می کند که چندین مشکل شناخته شده که بر قسمت های اصلی ویندوز تأثیر می گذارد را برطرف نموده است.

در این نسخه فقط دو راه حل ذکر شده است، اما در مقایسه با مشکلات موجود در لیست مشکلات شناخته شده ، که شامل مشکلات منوی شروع ، نوار وظیفه ، جستجو از ابتدا ، ابزارک ها است ، نسبتاً جزئی هستند. جستجوی Microsoft Store و ویژگی امنیتی Windows Sandbox نیز از دیگر ویژگی های بررسی شده توسط توسعه دهندگان ماکروسافت است.

مایکروسافت در حال بررسی گزارش هایی است که نشان می دهد پس از ارتقا به  windows 11، کاربران نسخه بتا، نوار وظیفه جدید را نمی بینند و منوی Start به صورت ناقصی عمل می کند. مایکروسافت توصیه می کند آخرین به روزرسانی تجمعی را برای Windows حذف کرده و سپس با بررسی بروزرسانی های جدید، این سیستم عامل جدید را مجدداً نصب کنید.

ماکروسافت همچنین در حال رفع مشکلاتی در windows 11 است که باعث می شود بتوانیم برخی از لپتاپ های Surface Pro X را با WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR عیب یابی کنیم. سایر مسائل شناخته شده و مشکلات رایج بر روی Search from Start و نوار وظیفه تأثیر می گذارد، همچنین ترمینال در windows 11 هنگام کلیک راست روی دکمه Start یا استفاده از میانبر WIN + X وجود ندارد.

نوار وظیفه همچنین گاهی اوقات هنگام تغییر روشهای ورودی چشمک می زند. ویجت ها یک تغییر بصری مهم در windows 11 و برداشت جدیدی از ویژگی های اخبار و علایق ویندوز ۱۰ هستند. این شامل یک پنل است که قسمت های خبری، به روز رسانی آب و هوا و یادآوری ها را نمایش می دهد. می توان آن را با ابزارک های اضافی سفارشی و شخصی سازی کرد.

قسمت دیگری از مشکلات در windows 11:

از طرفی چندین مشکل در Windows Sandbox وجود دارد که اصلی ترین آنها این است که پس از کلیک کاربران بر روی نماد تعویض کننده در نوار وظیفه ، سوئیچ ورودی زبان راه اندازی نمی شود. کاربران می توانند این ترفندها را امتحان کنند: Alt + Shift ، Ctrl + Shift یا Win + Space. با این حال ، Win + Space تنها یک گزینه است اگر Sandbox به صورت تمام صفحه باشد.

این دو راه حل شامل مشکلی است که در آن اطلاعات بیشتر جدید در OOBE در مورد Windows Hello برای زبانهای غیر انگلیسی ترجمه نشده است و دیگری که برخی از زبانها از طریق UI در ویندوز ۱۱ ترجمه نشده اند.

حداقل الزامات واقعی برای windows 11 عبارتند از: رایانه شخصی به حداقل ۴ گیگابایت حافظه و ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی موجود نیاز دارد. بوت امن UEFI باید فعال شود. کارت گرافیک باید با DirectX 12 یا بالاتر با درایور WDDM 2.0 سازگار باشد. و یک پلت فرم پلت فرم مورد اعتماد (TPM) 2.0 باید گنجانده شود.

شما می توانید در اینجا با نمونه ای آزمایش از windows 11 کار کرده و آزمایشات خود را انجام دهید. این آزمون اگرچه تمام ظرفیت های ویندوز نهایی را ارائه نخواهد داد اما تا میزان زیادی شما را با فضای این سیستم عامل آشنا خواهد نمود.