خانواده هارد های قرمز وسترن دیجیتال:

شرکت WD قصد دارد تا از مشتریان و شرکای خود برای بازخورد هایشان در مورد هارد دیسک های ذخیره سازی شبکه (NAS) WD Red تشکر نماید. با توجه به اینکه طیف وسیعی از موارد استفاده از NAS به طور فزاینده ای متنوع شده است، شرکت وسترن دیجیتال در حال حاضر این امکان را برای کاربران فراهم نموده که درایو مناسب را با برنامه ها و حجم کار خود مطابقت دهند. متناسب با حجم کاری متوسط دفتر کوچک/دفتر خانه (SOHO) تا حجم زیاد و یا استفاده از مشاغل متوسط (SMB) و همچنین محیط هایی با کاربری پیچیده تر می تواندد از محصولات متنوع شرکت وسترن دیجیتال استفاده نمایند.

WD SMR Red Plus نام جدید درایوهای NAS مبتنی بر ضبط مغناطیسی معمولی (CMR) در خانواده WD Red وسترن دیجیتال است که شامل تمام ظرفیت های ۱ ترابایت تا ۱۴ ترابایت است. این گزینه برای کسانی است که برنامه های آنها نیاز به حجم کار (SMB) با نوشتن بیشتر مانند ZFS دارد. WD Red Plus با ظرفیت های ۲ ترابایت ، ۳ ترابایت ، ۴ ترابایت و ۶ ترابایت به زودی در دسترس خواهد بود.

وسترن دیجیتال

در حل و فصل دعوی علیه وسترن دیجیتال به دلیل استفاده از فناوری که می تواند سرعت حرکت را کاهش دهد ، این شرکت یک صندوق جبران خسارت به ارزش ۲.۷ میلیون دلار ایجاد می کند. شاکیان باید تا ۲۷ نوامبر پرونده مورد نظر شکایت خود را ارائه دهند.

در ماه ژوئن ، وسترن دیجیتال با حل و فصل دعوی در مورد استفاده از فناوری ضبط مغناطیسی زنجیری (SMR) ، که می تواند عملکرد رانندگی را کند کند ، در برخی از هارد دیسک های خود بدون افشای آن. در حال حاضر ، اداره حقوقی JDN ، یکی از نمایندگان شاکیان در دعوای اعتراض طبقاتی ، جزئیاتی در مورد نحوه دریافت پرداخت پرداخته است.

شاکیان احتمالی می توانند در وب سایتی که برای حل و فصل راه اندازی شده است ، شکایت کنند. مبلغ پرداختی به مدعیان بر اساس اندازه HDD خریداری شده و همچنین تعداد خرید آنها خواهد بود. کسانی که درایوهای ۲ ترابایتی یا ۳ ترابایتی WD Red NAS وسترن دیجیتال را خریداری کرده اند، واجد شرایط دریافت ۴.۰۰ دلار برای هر درایو هستند.

در حالی که کسانی که درایوهای ۴ ترابایتی یا ۶ ترابایتی WD Red خریداری کرده اند ، برای هر درایو خریداری شده از ۷.۰۰ دلار برخوردار می شوند. این مقادیر ممکن است بسته به تعداد ادعاهای ثبت شده، تا ۸۵ درصد از ارزش هر درایو ، به صورت نسبی تنظیم شوند. مدلهای HDD خاص عبارتند از: HDD های WD20EFAX (ظرفیت ۲ ترابایت) ، WD30EFAX (ظرفیت ۳ ترابایتی) ، WD40EFAX (ظرفیت ۴ ترابایتی) و WD60EFAX (ظرفیت ۶ ترابایتی).

در این دعوی در خصوص شرکت وسترن دیجیتال ادعا شده است که وسترن دیجیتال با درج عدم استفاده از SMR در هر جایی در مشخصات آنها ، عملکرد درایوها را اشتباه نشان داده است. بر اساس توافق ، وسترن دیجیتال به استفاده از SMR در WD Red NAS Drives به مدت “حداقل ۴ سال پس از تأیید نهایی ” اشاره خواهد کرد.

جلسه بعدی برای ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ ساعت ۱۴:۰۰ برنامه ریزی شده است. در صورتی که قاضی پیشنهاد تسویه حساب را تایید کند و سایر مشکلات قانونی برطرف شود، کاربرانی که درخواست خود را ارائه کرده اند، سهم خود از این روند تسویه دریافت می کنند. 

همانطور که در این موارد صادق است ، ادعای تسویه حساب به این معناست که در صورت قطعی شدن آن ، کسانی که از این طریق غرامت دریافت می کنند از حق شکایت از وسترن دیجیتال در مورد موضوعات این دعوی چشم پوشی می کنند. اگر کاربران آسیب دیده هیچ کاری انجام ندهند ، هیچ پولی دریافت نمی کنند و در صورت نهایی شدن تسویه حساب ، با این وجود از حق شکایت از WD و شرکتهای وابسته به آن در مورد مسائل این دعوی صرف نظر می کنند.