زبان های برنامه نویسی به ویژه برای مبتدیان می تواند چالش برانگیز باشد. برنامه نویسان جدید اغلب با یک زبان برنامه نویسی آسان تر راه خود را به سمت و سوی این دنیای جذاب باز می کنند. 

زبان های برنامه نویسی به کامپیوترها می گویند که چگونه کارهای خاصی که مدنظر شماست انجام دهند. زبانهای برنامه نویسی پیچیده با نحو متراکم و عملکردهای پیچیده حتی برنامه نویسان باتجربه را نیز به چالش می کشد. متخصصان برنامه نویسی که مایل به یادگیری زبان جدید هستند ممکن است گزینه ساده تری را ترجیح دهند.

لیست ما ساده ترین زبانهای برنامه نویسی را برای یادگیری ارائه می دهد. البته این لیست شامل زبان های نشانه گذارب نیز که در واقع زبان برنامه نویسی نیستند، می شود. از جمله کاربردها و نقش زبان های برنامه نویسی که از آنها استفاده می کند، معرفی می شود.

زبان های نشانه گذاری - CSS:

نقش هایی که CSS ایفا میکند: توسعه دهندگان اصلی وبسایت ها، توسعه دهندگان CSS، توسعه دهندگان فول استک، توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه ، وبلاگ نویسان ، ویرایشگران وب سایت و…

 

زبان های برنامه نویسی : CSS

چرا یادگیری آن آسان است؟

 1. وب سایت های مبتنی بر CSS سبکتر از نمونه های مشابه است، بنابراین ساده تر از بسیاری از زبان های برنامه نویسی است.
 2.  زبان آموزان می توانند اصول اولیه را در عرض چند هفته یاد بگیرند.
 3. با تسلط بر انواع سبک و ویژگی های آن، زبان آموزان می توانند از CSS برای ایجاد وب سایت استفاده کنند.

CSS ، ظاهر یک وب سایت را تعیین می کند. در حالی که HTML محتوای وب سایت را ارائه می دهد، CSS نحوه نمایش، از جمله رنگ ، فونت و طرح بندی را تعیین می کند. هر وب سایتی که با زبان های برنامه نویسی مختلف طراحی شده باشد از CSS استفاده می کند.

زبان های برنامه نویسی - GO:

نقش هایی که از این زبان استفاده می کنند: مهندسان سیستم، توسعه دهندگان Go، توسعه دهندگان ابری Google، مهندسان نرم افزار ، دانشمندان داده 

golang

چرا یادگیری آن آسان است؟

 1. Go نسبت به بسیاری از زبان های برنامه نویسی دیگر دستورات نحوی کمتری دارد. زبان آموزان می توانند اصول اولیه را در عرض چند هفته یاد بگیرند.
 2. کاربران می توانند به طور معمول بر دستورات نحوی آن تسلط داشته باشند و در هنگام کد نویسی از جستجوی قوانین خودداری کنند.
 3. برنامه نویسانی که زبان های دیگر ، به ویژه زبان C را می دانند ، می توانند Go را بسیار سریع یاد بگیرند.

زبان های برنامه نویسی توسعه یافته توسط Google می تواند برای زیرساخت ها، برنامه های ابری و سایر موارد استفاده  که از سرور استفاده می کند مؤثر واقع شود. Go که زبان ساده تری نسبت به C ++ دارد، کد ساده و قابل خواندن را برای انواع استفاده ها، از جمله در علم داده ، روباتیک و هوش مصنوعی ارائه می دهد.

زبان های برنامه نویسی - JavaScript:

مشاغلی که از آن استفاده می کنند: توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان فول استک، طراحان فرانت اند، توسعه دهندگان بک اند، توسعه دهندگان اصلی جاوا اسکریپت.

 1. پس از یادگیری اصول اولیه ، کاربران می توانند شروع به ساخت برنامه های کاربردی کنند.
 2. زبان آموزان می توانند قطعات کد را به راحتی با کد نویسی در مرورگر وب آزمایش کنند.
 3. جاوا اسکریپت با بسیاری از زبان های برنامه نویسی شباهت هایی دارد و یادگیری را برای برنامه نویسان فعلی آسان می کند.
javascript

جاوا اسکریپت وب سایت ها را از طریق ویژگی هایی مانند منوهای کشویی، افکت های تصویری و برنامه های وب تعاملی می کند. اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی، وب سایت ها فقط از HTML و CSS استفاده می کردند. سپس جاوا اسکریپت امکانات جدیدی را برای ایجاد وب سایت های پویا و جذاب ایجاد کرد.

زبان های برنامه نویسی- Python:

نقش هایی در زبان های برنامه نویسی که از این زبان استفاده می کنند: مهندسان نرم افزار، توسعه دهندگان نرم افزار، توسعه دهندگان پایتون، مهندسان تست نرم افزار، توسعه دهندگان فول استک پایتون، تحلیلگران GIS، دانشمندان داده و…

 1. پایتون خوانایی را در اولویت قرار می دهد و این کار را نسبت به بسیاری از زبان های برنامه نویسی آسان تر می کند.
 2. به عنوان یک زبان مبتنی بر مفسر، برنامه نویسان می توانند به سرعت کد پایتون خود را آزمایش کرده و تغییرات را ایجاد کنند.
 3. دستورات نحوی پایتون بر دستورات ساده و زبان انگلیسی متکی است.
python

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. همچنین یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری است. برنامه نویسان از پایتون برای ایجاد برنامه ها، تحلیل داده ها و خودکارسازی فرایندها استفاده می کنند. همچنین در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این زبان نقش مؤثری را ایفا می کند.