ویندوز ۱۱ ویژگی های جدید جالبی دارد، اما رابط کاربری آن قطبی است. اگر شما هم مثل من هستید و یک ISO ویندوز ۱۱ را دانلود کرده اید و یک نصب بی نقص روی دستگاه تست انجام داده اید اما نسخه جدید start menu Windows 11 را دوست ندارید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

خوشبختانه، با یک برنامه شخص ثالث و احتمالاً بهینه سازی رجیستری، می توانید سبک متفاوتی از start menu Windows 11 را دریافت کنید که به ظاهر ویندوز ۷ نسبت به ویندوز ۱۰ نزدیک تر است و گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد. چند ابزار مختلف وجود دارد، اما ما با سه مورد از محبوب‌ترین آنها رو به رو بودیم : Open-Shell (که قبلا کلاسیک شل بود)، یک برنامه منبع باز رایگان، StartAllBack و Start11، که هر کدام ۴.۹۹ دلار قیمت دارند و عملکرد بسیار بهتری دارند.

در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه منوی استارت ویندوز ۱۱ را با هر یک از این برنامه های کاربردی شخص ثالث جایگزین کنید و مطمئن شوید که در جای مناسب ظاهر می شوند.

بهترین گزینه های start menu Windows 11:

از سه جایگزین منوی استارت ویندوز ۱۱، هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. Open-Shell به قطع بدترین است، زیرا به طور خودکار در نوار وظیفه ویندوز ۱۱ ادغام نمی شود و شما را مجبور می کند از یک هک رجیستری استفاده کنید که عملکرد جستجو را به هم می زند. همچنین فقط شبیه یک منوی ویندوز ۷ به نظر می رسد، نه سبک جدیدتر ویندوز ۱۰. با این حال، این تنها گزینه رایگان نیز هست.

ویندوز ۱۱ ویژگی های جدید جالبی دارد، اما رابط کاربری آن قطبی است. اگر شما هم مثل من هستید و یک ISO ویندوز ۱۱ را دانلود کرده اید و یک نصب بی نقص روی دستگاه تست انجام داده اید اما نسخه جدید start menu Windows 11 را دوست ندارید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

start menu Windows 11

هر دو نرم افزار StartAllBack و Start11 با قیمت ۴.۹۹ دلار که با یک دوره آزمایشی ۳۰ روزه در دسترس هستند، ویژگی‌های مختلفی را در خصوص start menu Windows 11 در اختیار شما قرار می‌دهند، از جمله امکان داشتن منوی بیشتر به سبک ویندوز ۱۰ و تراز کردن آن در مرکز یا چپ صفحه شما!

Start11 دارای گزینه “Windows 10 style” است که بیشتر شبیه منوی استارت ویندوز ۱۰ است، از جمله قسمت کاشی های آن. همچنین گزینه های طراحی بیشتری مانند امکان تنظیم بافت در پشت نوار وظیفه را در اختیار شما قرار می دهد. و به شما امکان می دهد نوار وظیفه را به بالای صفحه منتقل کنید، چیزی که در غیر این صورت نیاز به یک هک رجیستری با امکان بروز باگ دارد.

start menu Windows 11

منوی StartAllBack بسیار شبیه ویندوز ۷ است و به شما اجازه نمی دهد نوار وظیفه را جابجا کنید، اما به شما امکان می دهد تعدادی گزینه را تنظیم کنید که در غیر این صورت فقط از طریق هک رجیستری در دسترس هستند: حذف گروه بندی نمادهای نوار وظیفه، فعال کردن منوهای زمینه به سبک ویندوز ۱۰ و آوردن نوار به File Explorer نمونه ای از این امکانات هستند.

start menu Windows 11

با این حال، اگر Start11 را انتخاب کنید، می‌توانید با دنبال کردن آموزش‌ ها در مورد نحوه دریافت start menu Windows 11 و نحوه دریافت فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰ در ویندوز ۱۱، همه این‌ها را به جز حذف گروه‌بندی قسمت های نوار وظیفه انجام دهید.

Windows 11 Start Menu Replacements Compared
FeatureStartAllBackStart11Open-Shell
Automatically changes taskbarXX
Taskbar on Top OptionX
Windows 10-Style menuX
Classic Context MenusX
Ribbon in File ExplorerX
Uncombine Taskbar IconsX
Resize Taskbar IconsXX
Can Center IconsXX
Custom TexturesX

تعویض start menu Windows 11 با استفاده از StartAllBack:

  1. این نرم افزار را از این لینک دانلود و نصب کنید.
  2. یک theme را انتخاب کنید. ما Proper 11 را توصیه می کنیم. همه منوها دارای اندازه و طرح بندی ویندوز ۷ هستند اما Proper 11 دارای گوشه های گردتر و کلید استارت مشابه ویندوز ۱۱ است.
StartAllBack

منوی شروع StartAllBack برای تغییر start menu Windows 11 دارای جعبه نوار جستجوی داخلی است که بسیار شبیه جستجوی ویندوز ۷ است. همچنین می توانید روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید و ویژگی جستجوی ویندوز ۱۱ را استفاده کنید.

StartAllBack

۳. اگر می‌خواهید آیکون‌های کوچک‌تر یا بزرگ‌تری داشته باشید، اندازه نماد را از تب منوی شروع انتخاب کنید. در اینجا می توانید تعداد آیکون های منو را نیز افزایش دهید.

start menu in Win11

۴. اگر می‌خواهید نماد های مدنظر شما ترکیب نشده باشند، هرگز منوی دکمه‌های نوار وظیفه ترکیبی را انتخاب نکنید. در غیر این صورت، می‌توانید «همیشه، برچسب‌ها را پنهان کنید» یا «وقتی نوار وظیفه پر است» آن را انتخاب کنید. دکمه های نوار وظیفه ترکیب نشده یک دکمه را برای هر پنجره به شما نشان می دهند، حتی اگر چندین پنجره از یک برنامه (مثلاً مرورگر وب خود) داشته باشید.

Taskbar Icon

نحوه استفاده از Start11 برای جایگزینی منوی Start ویندوز ۱۱:

  1. برای تغییر start menu Windows 11 از طریق Start11 را دانلود و نصب کنید.
  2.  یک سبک منوی Start را برای تغییر start menu Windows 11 انتخاب کنید. من سبک ویندوز ۱۰ را توصیه می کنم، اما سبک ویندوز ۷ نیز خوب است.
  3. در سبک ویندوز ۱۰ از جمله قسمت کاشی ها این‌ها کاشی‌های زنده نیستند که خودشان را به‌روزرسانی کنند، اما اکثر کاشی‌ها هرگز کاشی‌های زنده نبودند.
  4. اندازه نوار وظیفه را از تب نوار وظیفه انتخاب کنید. Medium اندازه پیش فرض است اما می توانید اندازه کوچک یا بزرگ را انتخاب کنید.
  5. اگر می‌خواهید نوار وظیفه در بالای صفحه نمایش داده شود، «Align Top» را از منوی نمایشگر اصلی یا مانیتورهای ثانویه انتخاب کنید. اگر نه، آن را در «تراز کردن پایین» بگذارید.
  6. اگر اندازه یا تراز نوار وظیفه را تغییر داده اید، روی Restart explorer کلیک کنید.
start11