ssd سامسونگ سرور 550 جدید با ویژگی های فوق العاده

2 860evo pc

بنا به ادعا سامسونگ سری جدید ssd سامسونگ با داشتن ویژگی Zoned Namespace سه تا چهار برابر SSD های موجود طول عمر خواهد داشت. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی این ویژگی بپردازیم. این ویژگی را میتوانید در مدل PM1731a خود استفاده نمایید.


zns ssd 1

روز چهارشنبه گذشته ssd سامسونگ جدیدی را ارائه داد که از فناوری Zoned Namespace (ZNS) برای سرورهای سازمانی بهره می برد. PM1731a جدید از لحاظ فرم در قالب 2.5 اینچی ارائه می شود ، از درگاه های دوتایی(Dual port) بهره می برد و با فضای ذخیره سازی 2 ترابایت یا 4 ترابایتی در دسترس خواهد بود. SSD جدید تحت فناوری نسل ششم V-NAND این شرکت ساخته شده است.

ZNS فضای ذخیره سازی را به “قطعه” مستقل جدا می کند. داده هایی با کاربرد و فرکانس دسترسی مشابه با هم گروه بندی شده و در همان منطقه ذخیره می شوند. این تفاوت نقطه اصلی تفاوت SSD های معمولی دارد که داده ها را به طور تصادفی در فضای ذخیره سازی ذخیره می کنند. از آنجا که SSD جدید نیازی به جابجایی و تنظیم مجدد داده ها ندارد ،می توانند تعداد عملیات نوشتن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و باعث کارآیی و طول عمر بیشتری شوند.

سامسونگ ادعا کرد ssd سامسونگ می تواند فاکتور تقویت نوشتن(WA) – نسبت به نوشتن واقعی را که توسط درایو در مقایسه با دستورالعمل host انجام می شود – نزدیک به یک برساند. تقویت نوشتن (WA) یک مقوله عملیاتی SSD است و زمانی رخ می دهد که مقدار واقعی داده های فیزیکی نوشته شده، بیش از مقدار داده منطقی باشد که توسط کامپیوتر میزبان نوشته می شود.

در رابطه با ssd سامسونگ جدید میتوانید در اینجا به جزییات بیشتر دست پیدا کنید.

ssd سامسونگ جدید یک پیشرفت بزرگ نسبت به SSD های سرور معمولی است که مقادیر ضریب تقویت نوشتن(WA) آنها بین سه تا چهار است ، با کوچک نمودن این فاکتور و نزدیک کردن آن به صفر میتوان از استهلاک آن در طولانی مدت کاست.


highres Samsung Portable SSD T1 MU PS250B 5 1428666916 scaled 1

ZNS همچنین نیاز به بیش از حد به تأمین یا رزرو فضای ذخیره برای کارهای پس زمینه را برطرف می کند.سامسونگ همچنین اضافه کرد که اکنون کاربران می توانند از فضای ذخیره سازی کامل موجود استفاده کنند. این شرکت همچنین گفت فناوری ZNS خود را در کتابخانه xNVMe در دسترس کاربران قرار می دهد. همچنین این کتابخانه ها در انجمن های کیت توسعه عملکرد ذخیره سازی اینتل (Intel’s Storage Performance Development Kit community) در دسترس خواهد بود. شرکت سامسونگ تولید انبوه این سری از SSD های ZNS خود را از نیمه دوم سال جاری میلادی آغاز می کند.

باید دید این ادعای شرکت سامسونگ تا چه زمانی و در چه سطحی به واقعیت مبدل خواهد شد. سامسونگ در بازار عرضه حافظه های SSD تاکنون از پیشتازان بوده است.


admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان