NTFS support با ویژگی های بهتر و بیشتر در پی اعتراض Linus Torvalds در Merge جدید GitHub به هسته ۵.۱۵ لینوکس اضافه خواهد شد.

Linus Torvalds، خالق لینوکس اخیرا بر طبق خبری که در سایت ZDNet منتشر شده موافقت کرده که درایور هسته NTFS3 Paragon Software به هسته جدید لینوکس اضافه شود. این باعث می شود نسخه ۵.۱۵ هسته لینوکس از سیستم فایل NTFS مایکروسافت پشتیبانی بیشتری کند. اما او همچنین نیاز دارد تا برخی از درس های فرآیند و امنیت را به توسعه دهندگان در مورد نحوه ارسال کد به هسته آموزش دهد.

در اواسط دهه ۱۹۸۰ ، مایکروسافت و IBM یک پروژه مشترک برای ایجاد نسل بعدی سیستم عامل گرافیکی تشکیل دادند. نتیجه OS/2 و HPFS بود. از آنجا که مایکروسافت در بسیاری از مسائل مهم با IBM مخالفت کرد، در نهایت این همکاری به جدایی منجر شد. OS/2 یک پروژه IBM بود و مایکروسافت برای توسعه Windows NT و NTFS مشغول به کار گردید.

سیستم فایل HPFS مخصوص OS/2 دارای چندین ویژگی مهم جدید بود. هنگامی که مایکروسافت سیستم عامل جدید خود را ایجاد کرد، بسیاری از این مفاهیم را برای فایل سیستم NTFS خود استفاده کرد. توسعه دهندگان اصلی NTFS تام میلر ، گری کیمورا ، برایان اندرو و دیوید گوبل بودند.

احتمالاً در نتیجه این اصل و نسب مشترک ، HPFS و NTFS از کد نوع شناسایی پارتیشن دیسک یکسان استفاده می کنند. استفاده از همان شماره ثبت شناسه پارتیشن بسیار غیر معمول است ، زیرا ده ها شماره کد بلااستفاده در دسترس بود و سایر فایل سیستم های اصلی دارای کدهای خاص خود هستند. به عنوان مثال ، FAT بیش از نه عدد دارد (هر کدام برای FAT12 ، FAT16 ، FAT32 و غیره). الگوریتم های شناسایی فایل سیستم  در پارتیشن مخصوص آن باید بررسی های دیگری را برای تمایز بین HPFS و NTFS انجام دهد.

درایور NTFS Paragon که قرار است در هسته جدید لینوکس اضافه شود کار با درایوهای NTFS ویندوز در لینوکس را به یک کار ساده تبدیل می کند. این خود به معنی پایان ده ها سال مشکل با سیستم فایل اختصاصی مایکروسافت است که جانشین FAT شده بود.

همانطور که توسط Phoronix گزارش شد، Linus Torvalds اواخر هفته گذشته دوباره از Paragon Software در این رابطه استعلام کرد که درایور مربوطه NTFS3 برای هسته لینوکس ۵.۱۵ الصاق می شود یا داستان به گونه ای دیگر رقم خواهد خورد.

کنستانتین کوماروف، کارشناس Paragon Software روز جمعه به درخواست pull NTFS3 در گیتهاب پاسخ داد، او اما این کار را به خاطر ناراحتی Torvalds از طریق رابط وب Github انجام داد.

توروالدز درباره نحوه عدم ارائه درخواست های pull در آینده به کوماروف چند نکته را متذکر شد، به ویژه ادغام هرگونه کد در هسته لینوکس با استفاده از رابط وب GitHub یکی از این نکات بود.

توصیه توروالدز همچنین دارای نکته های امنیتی مربوطه نیز بود که شاید با توجه به حملات سایبری اخیر زنجیره تامین نرم افزار، بنیاد لینوکس می خواهد با بهبود یکپارچگی زنجیره تامین از طریق ابزارهایی که امضای رمزنگاری نرم افزار را آسان تر می کند، به آنها پاسخ دهد. همانطور که توروالدز اشاره می کند ، این امر به ویژه برای مشارکت کنندگان جدید در هسته لینوکس بسیار حائذ اهمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: “در یک دنیای کامل ، این یک امضای PGP خواهد بود که من می توانم مستقیماً از طریق زنجیره اعتماد شما را ردیابی و شناسایی کنم، اما من هرگز در واقع چنین چیزی را نخواسته ام. بنابراین در حالی که ترجیح می دهم یک زنجیره کامل اعتماد را در روال توسعه خود داشته باشم، من متوجه شدم که تنظیم آن همیشه آسان نیست ، و بنابراین حداقل من می خواهم یک “هویت” ببینم که ثابت بماند تا بتوانم ببینم که pull request ها از همان منبع ثابتی که آن کلید را کنترل می کند ، ارسال می شود. “