مایکروسافت ، در یکی از به روزرسانی های اخیر خود در ویندوز ۱۰ ، رفتار پیش فرض سیستم عامل را البته به شکل جزئی تغییر داده است. رایانه های شخصی جدید با ویندوز ۱۰ به صورت پیش فرض با ویژگی News and Interests اجرا می شوند. البته این ویژگی شاید برای بسیاری از کاربران ویژگی مطرح و در معرض دیدی نباشد.

معرفی News and Interests :

همانطور که انتظار دارید نمایش عناوین از منابع مختلف که اخبار روز را برجسته می کند در این قسمت تعبیه شده است. در بخش نوار وظیفه سیستم (گوشه سمت راست پایین) ویندوز ۱۰ قرار دارد. نماد پیش فرض نشان دهنده شرایط آب و هوایی فعلی در منطقه محلی شما است. وقتی روی آن کلیک می کنید یا نمایشگر را روی آن می برید. بسته به تنظیمات فعلی، پنجره ای از سرفصل ها را دریافت خواهید کرد ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

News and Interests

تنظیمات News and Interests در ویندوز ۱۰ در تنظیمات نوار وظیفه قرار دارد. روی یک نقطه خالی در نوار وظیفه راست کلیک کرده یا alt کلیک کنید و “News and Interests” را از منوی زمینه انتخاب کنید. همانطور که در تصویر دوم مشاهده می کنید ، چندین گزینه به شما داده می شود ،  غیر فعال کردن این ویژگی یکی از این گزینه هاست.

task manager

اما اگر می خواهید اخباری را که در این ویژگی “مهم” قلمداد می شود به چیزی که در واقع نشان دهنده علایق شخصی شما است تغییر دهید ، ما باید عمیق تر جستجو کنیم. نشانگر هوا را روی نوار وظیفه نگه دارید یا روی آن کلیک کنید و سپس روی دکمه منوی گسترده در گوشه بالا سمت راست همانطور که در عکس سوم نشان داده شده است کلیک کنید.

News and Interests setting

از منو تنظیمات News and Interests، روی موردی که با عنوان “مدیریت علایق” کلیک کنید. شما را به یک صفحه وب (مطابق تصویر چهارم) می برد که در آن می توانید اخبار و علایق پیش فرض را مطابق با سلیقه شخصی خود تنظیم و مدیریت کنید. توجه داشته باشید که منبع تغذیه توسط MSN و شرکت های وابسته به آن ارائه می شود.

تا آنجا ما در این رابطه جست و جو نمودیم، این منابع قابل تغییر و یا شخصی سازی نیستند. البته شاید در بروز رسانی های بعدی ویندوز ۱۰ و یا ویندوز ۱۱ این امکان به آن اضافه شود.

selecting your favorites

با پایین رفتن صفحه در تنظیمات News and Interests، می بینید که ده ها انتخاب احتمالی وجود دارد ، از جمله اخبار مربوط به مناطق محلی ، ورزشهای خاص ، سکوهای سرگرمی خاص و غیره. تغییر تنظیمات مطابق با علایق شخصی شما باید عناوین مشکوک و پرشور را که توسط تنظیمات پیش فرض تولید شده اند کاهش دهد.

در انتهای صفحه، بخشی وجود دارد که ناشران دنبال شده و پنهان را نشان می دهد. روی پیوند “تنظیم فید خود” در نوار پیمایش سمت چپ News and Interests کلیک کنید تا فهرست ناشران را مرور کرده و فیدهای آنها را به صورت زیر علامت گذاری کنید. این امر باعث می شود تا اخبار شما مطابق با علایق شخصی شما تنظیم شود.

News and Interests در نوار وظیفه دسترسی آسان به اطلاعاتی را که برای شما مهم است ، بدون توجه به تغییر برنامه ها ، وب سایت ها و سایر دستگاه ها ، فراهم می کند. شرایط آب و هوایی فعلی محل سکونت خود را مستقیماً در نوار وظیفه خود مشاهده کرده و روی نماد نشانگر قرار دهید تا اطلاعات مختصر و قابل اسکن از ورزشها و سهام تا اخبار محلی و عناوین فشرده را مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر راجع به این موضوع می توانید بلاگ مربوطه شرکت ماکروسافت را در اینجا پیدا کنید.