Microsoft Edge vs Brave: انتخاب یک مرورگر وب کار آسانی نیست. تقریباً هر مرورگر یک ویژگی منحصر به فرد ارائه می دهد که باعث می شود در مورد انتخاب مرورگر پیش فرض خود مردّد شوید. و این هنگام انتخاب بین دو مرورگر محبوب مانند Microsoft Edge vs Brave دشوار تر می شود.

در اینجا، ما به برخی از تفاوت‌ های کلیدی بین این دو مرورگر نگاه می‌کنیم تا به شما در انتخاب مرورگر پیش‌فرض خود برای بدست آوردن امنیت، سرعت و یک تجربه کاربری خوب کمک کنیم.

Microsoft Edge vs Brave، رابط کاربری:

brave-edge-ui

Microsoft Edge vs Brave هر دو تجربه کاربری سفارشی‌ سازی شده ای را در حین ساخت بر روی کرومیوم ارائه می‌کنند. Microsoft Edge با عملکرد های مختلفی که عمدتاً برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده است، عرضه می شود،به همین دلیل است که رابط کاربری آن ممکن است شلوغ به نظر برسد. به طور کلی، تجربه کاربری با Edge بسیار خوب است.

هدف Brave ارائه یک رابط کاربری تمیز در مقایسه با Edge است. ممکن است شباهت زیادی با Google Chrome داشته باشد، اما همچنان احتمالا دیدگاه جدیدی در مورد آن خواهید داشت. بنابراین، این به سلیقه شما بستگی دارد. اگر یک رابط کاربری تمیز می خواهید، Brave برتری را بدست می آورد.

اگر می خواهید یک تجربه کاربری کاربردی تر (یا منحصر به فرد) داشته باشید، Microsoft Edge می تواند انتخاب خوبی باشد. در بیشتر موارد، سطح مشابهی از گزینه های سفارشی سازی را دریافت می کنید. با این حال، Edge چندین انتخاب تم پیش‌فرض ارائه می‌کند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را در مرورگر اعمال کنید. با Brave، باید به تم های موجود در فروشگاه Chrome محدود خواهید شد.

Microsoft Edge vs. Brave: شاخص های امنیتی

brave-security-edge

در وهله اول، Brave به دلیل ویژگی های متمرکز بر حریم خصوصی و امنیت محبوب است. با این حال، Mircosoft Edge نیز بهبود های زیادی را برای افزایش بهره وری در هر دوی این جنبه ها اضافه کرده است. Mircosoft Edge به شما امکان می‌دهد ردیاب‌ ها را مسدود کنید و برای بررسی وب‌ سایت‌ های غیرقابل اعتماد و مخرب، محافظت ویژه مرورگر را فعال کنید.

اگرچه ویژگی ضد ردیابی Mircosoft Edge ممکن است به خوبی Brave نباشد، اما چند ویژگی دیگر در Microsoft Edge دریافت می کنید. به عنوان مثال، Edge به خوبی با ویژگی های امنیتی ویندوز ادغام می شود و همچنین توانایی استفاده از سرویس DNS ایمن را ارائه می دهد.

علاوه بر این، می‌توانید دانلود برنامه‌های ناخواسته را مسدود کنید و بررسی‌ های typosquatting را فعال کنید. وقتی در مقایسه Microsoft Edge vs. Brave صحبت از Brave به میان می آید، ویژگی های محکمی برای مسدود کردن ردیاب ها و افزایش حریم خصوصی آنلاین شما به میان می آید.

ویژگی ضد ردیابی Brave تهاجمی تر از Microsoft Edge است. بنابراین، اگر می‌خواهید ویژگی‌ های مسدود کننده بهتری برای حفظ حریم خصوصی داشته باشید، Brave یک گزینه عالیست.

brave-sync-feature

Brave تنظیمات پیشرفته‌ تری مانند قابلیت تغییر خط‌مشی مدیریت IP WebRTC، فعال و غیرفعال کردن سرویس پیام‌رسانی Google و گزینه بررسی ایمنی را ارائه می‌دهد. در واقع، Brave به دلیل معرفی برخی از ویژگی‌ های مبتنی بر امنیت پیشرو در صنعت برای یک مرورگر شناخته شده است.

اگر این کافی نیست، شما همچنین می توانید یک اتصال Tor را مستقیماً از طریق Brave برقرار کنید تا به صورت ناشناس وب را مرور کنید. توجه داشته باشید که برای یک تجربه وب کاملا خصوصی باید از مرورگر Tor استفاده کنید.

پشتیبانی از IPFS:

ممکن است معمولاً از این ویژگی استفاده نکنید، اما IPFS یک پروتکل غیرمتمرکز است که به دور زدن سانسور کمک می کند. شما به راحتی می توانید با استفاده از پروتکل IPFS فایل ها را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارید بدون اینکه نگران هیچ گونه محدودیتی باشید و مرورگر Brave پشتیبانی داخلی از آن را ارائه می دهد.

این یکی از دلایل محبوبیت Brave در مقایسه Microsoft Edge vs. Brave در بین بسیاری از کاربران آنلاین است. حتی می‌توانید از افزونه Chrome Companion IPFS برای فعال کردن پشتیبانی در Microsoft Edge استفاده کنید. 

کارایی و بهره وری:

در مقایسه Microsoft Edge vs. Brave مرورگر Brave انیمیشن و رابط کاربری خود را در سطح حداقل نگه می‌دارد و در نتیجه تجربه‌ ای جذاب را در سرعت به همراه می آورد. اگر می‌خواهید یک تجربه مرور سریع با استفاده کارآمد از منابع داشته باشید، Brave باید یک انتخاب فوق‌العاده باشد.

در مقایسه، Microsoft Edge نیز یک تجربه عالی ارائه می دهد.البته، به راحتی نمی توان به تفاوت عملکرد این دو به صورت عملی پی برد، اما به جرات می توان گفت که هر دو مرورگر برای بهترین عملکرد بهینه شده اند.

brave-security-edge

Rust توسط Compound و Bolt Labs بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با ایجاد تیم کریپتو توسط Jump Trading به عنوان یک زبان مطلوب مشخص شده است. مدیر ارشد فناوری یکی از شرکت‌های پرداخت ارز دیجیتال می‌گوید:

Microsoft Edge vs. Brave: کدامیک انتخاب هوشمندانه ای است؟

اگر از ویندوز به عنوان پلتفرم اصلی خود استفاده می کنید، انتخاب Microsoft Edge به عنوان مرورگر پیش فرض منطقی است. اما با توجه به اینکه ویژگی‌های اضافی فراوان و تجربه کاربری خوبی دارید، Edge باید یک انتخاب رضایت‌بخش باشد.

اگر یک تجربه کاربری تمیز و ساده با ویژگی‌هایی که برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده است را ترجیح می‌دهید، Brave می‌تواند انتخاب خوبی باشد. هر دو مرورگر ویژگی های بیشتری را برای ایمن کردن تجربه مرور وب شما اضافه کرده اند. اگر هنوز مطمئن نیستید، باید هر دوی آنها را امتحان کنید تا خودتان نتیجه بگیرید.