پرچمدار سال ۲۰۱۸ سامسونگ یعنی Galaxy Note 9 دیگر بروز رسانی فصلی امنیتی را دریافت نخواهد کرد. سامسونگ سه سال پس از عرضه گوشی ، رسماً گلکسی نوت ۹ را از برنامه به روزرسانی امنیتی ماهانه خود حذف کرد. این با آنچه سامسونگ معمولاً با گوشی های هوشمند سه ساله گلکسی انجام می دهد نیز مطابقت دارد.

این بدان معناست که Galaxy Note 9 که هر سه ماه یکبار به روز شروع به دریافت به روزرسانی های امنیتی می کرد اکنون دیگر نمی تواند به این بروز رسانی ها دسترسی داشته باشد. سامسونگ سال گذشته در رویداد Galaxy Unpacked خود اعلام کرد که سه نسل به روزرسانی را برای تلفن های هوشمند خود همراه با سه سال وصله های امنیتی ماهانه یا سه ماهه آغاز می کند.

آخرین حرکت سامسونگ در بلاگ منتشر شده توسط سایت پلیس اندروید مورد توجه قرار گرفت و دستگاه را یک قدم به منسوخ شدن نزدیک دانست. به روز رسانی فصلی، به طور معمول، ۱۲ ماه طول خواهد کشید. پس از این مدت، Galaxy Note 9 قبل از اینکه پشتیبانی نهایی خود را از دست بدهد، تا یک سال دیگر به برنامه به روزرسانی دوسالانه خود ادامه می دهد.

به عنوان بخشی از آخرین تغییر در برنامه به روز رسانی سامسونگ ، این شرکت همچنین پشتیبانی کامل از Galaxy S8 Lite و Galaxy Note FE را متوقف کرد. در همین زمان، بروز رسانی Galaxy A10s از برنامه سه ساله به برنامه دوسالانه تنزل یافت در حالی که Galaxy A03s و Galaxy F42 5G به برنامه به روز رسانی سه ماهه منتقل شده اند.

از سوی دیگر ، سامسونگ بدون شک آخرین مجموعه خود را به لیست پشتیبانی ماهانه اضافه کرده است، از جمله برخی از بهترین تلفن های Android مانند Galaxy Z Fold 3 و Z Flip 3 و A52s 5G که از مطرح ترین گوشی های تولید شده توسط شرکت سامسونگ هستند.

با این اوصاف ، سامسونگ با داشتن چهار سال به روزرسانی امنیتی برای همه دستگاه های گلکسی از سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند تلقی می شود که از تلفن های خود پشتیبانی طولانی مدت انجام می دهد، همچنان باقی می ماند.