Firefox 89 با رابط کاربری جدید Proton خود وارد گود می شود

img 5909e453d5a70
اگر رابط کاربری جدید در Firefox 89 را دوست ندارید ، لازم نیست از آن استفاده کنید.آخرین نسخه فایرفاکس (Firefox 89) که با نسخه شماره 89 عرضه میشود، قرار است تا جذاب تر، راحتتر و کاربردی تر باشند. در مقایسه با نسخه قبلی رابط کاربری جدید پروتون از فضای عمودی بیشتری برای زبانه ها در مقایسه با نسخه های قبلی استفاده می کند.موزیلا (Firefox 89) برای داشتن بیشتر رنگ پس زمینه بیشتر تغییراتی اساسی در ظاهر تب ها و جداکننده های آن ایجاد نموده است. و فضای خالی را برای منوی اصلی در نظر گرفته است. همچنین آیکن ها را تحت تحولی اساسی دچار تغییر کرده است.

اطلاعات حیاتی و مورد نیاز هر تب در قسمتی با عنوان Floating Tab لحاظ شده است. در صورت نیاز به آن میتوان به راحتی به این اطلاعات دست یافت. با این حال برای کاربرانی که با تغییرات و امکانات ظاهر جدید فایرفاکس یعنی پروتون راحت نیستند، این امکان فراهم است تا از رابط گرافیکی قدیمی فایرفاکس استفاده کنند. به عبارت دیگر رابط گرافیکی پروتون تحت عنوان یک Feature به مرورگر اضافه شده است.


بررسی رابط جدید، کمی دقیقتر

در فایرفاکس جدید تغییرات عمده ای در InfoBar، پنل و مدل  پدید آمده است. همچنین تغییراتی در موتور آن پدید آمده که باعث افزایش کارایی و مدیریت تب ها در مرور صفحات وب میشود. این مرورگر همچنین به طور پیش فرض در پنجره های مرور خصوصی خود(Incognito Mode) به طور پیش فرض از Total Cookie Protection برخوردار است. این امنیت بیشتر را برای مرور صفحاتی پدید می آورد که نیاز به احراز هویت دارد. ولی با توجه به اینکه نیاز به عدم ذخیره سازی کوکی ها وجود دارد. این یک مزیت بزرگ خواهد بود. برای بررسی بیشتر میتوانید در اینجا کلیک کنید.

گفتنی است از ماه فوریه هنگامی که Firefox 86 منتشر شد ، وقتی  ، محافظت از کل کوکی ها(Total Cookie Protection) نیز فعال شده بود. این نیاز در تمامی مرورگر ها مورد بررسی و پشتیبانی قرار گرفته است. حریم خصوصی در دنیای مجازی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا میکند.

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان