duckduckgo چیست و مزایای استفاده از آن چیست؟

workfeatured DuckDuckGo

duckduckgo چیست؟ بیشتر کاربران اینترنت برای پیدا کردن و استخراج اطلاعات مورد نیاز از موتور جست و جوی گوگل استفاده میکنند. اگرچه گوگل از کاربران خود اطلاعات بسیاری را جمع آوری و فعالیت آنها را رصد میکند. بعد از این با تحلیل این اطلاعات بدست آمده روتین زندگی شما و عادات و علایق شما را پیشبینی مینماید. اگر شما با این سیاست مخالف هستید و نیاز به حریم خصوصی بیشتری نسبت به گوگل دارید، بهتر از از موتور duckduckgo استفاده کنید.


duckduckgo چیست مختصر و مفید

duckduckgo برخلاف گوگل سعی بر آن دارد تا جایی که شرایط اجازه میدهد از حریم شخصی کاربران خود حفاظت کند. حفظ حریم شخصی از اولویت هایی است که duckduckgo در برنامه دارد. برای حفظ این مهم عامدانه نتایج یکسانی به ازای هر جست و جو به تمام کاربران نمایش میدهد. بدون اینکه کوچکترین شخصی سازی بر مبنای اطلاعات طبقه بندی شده هر کاربر انجام دهد.


duckduckgo چیست ، چکار میکند و گوگل چکار نمیکند!

duckduckgo چیست؟ duckduckgo موتور جست و جوی متفاوتی به نسبت گوگل است. این موارد مقایسه نسبی ویژگی های این موتور در مقایسه با گوگل است:

 • ip های مخصوص به هر کاربر در duckduckgo ذخیره نمیشود.
 • duckduckgo هیچ اطلاعاتی برای شخصی سازی و تحلیل هر کاربر ذخیره نمیکند.
 • برای هر جست و جو اطلاعات تنها مبنی بر کلید واژه طبقه بندی میشود.
 • duckduckgo هیچ اطلاعاتی از جست و جوی کاربران خود را به اشتراک نمیگذارد.
 • duckduckgo اطلاعات خود را از ترکیب حدودا 400 منبع بدست می آورد. Bing, Wikipedia, Yahoo نمونه کوچکی از این منابع هستند که این موتور با استفاده از ربات خزنده خود از آنها اطلاعات را جمع آوری میکند.
 • از کوکی ها تنها در مواقع نیاز بهره میبرد.
 • این موتور از نرم افزار ها و پروژه های متعدد متن باز استفاده میکند. بنابراین سعی بر آن دارد تا نهایت حریم خصوصی را برای شما به ارمغان بیاورد.

duckduckgo


مزیت های استفاده از duckduckgo

برخی از مزیت هایی که استفاده از duckduckgo به همراه دارد:

 • اطلاعات شما به عنوان یک کاربر ابدا ذخیره و مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. این اطلاعات شخصی سازی نشده و به اشتراک گذاشته نخواهد شد.
 • در این موتور نشت اطلاعاتی رخ نخواهد داد. در این خصوص پیشتر توضیح داده شده است.
 • duckduckgo در خصوص نحوه کارایی خود بسیار شفاف عمل میکند. این شرکت تمامی تاریخچه، اهداف و روال کاری خود را داوطلبانه به اشتراک گذاشته است.

duckduckgo چیست؟ NBSP چیست؟

duckduckgo روال شفافی در تاریخچه گسترس خود به اشتراک گذاشته است. در فوریه سال 2017 میلادی آنها رسیدن به رکورد 15 میلیون جست و جو به ازای هر روز را جشن گرفتند. بعد از آن این موتور به رکورد 20 میلیون جست و جو به ازای هر روز را نیز فتح کرد. رشد این موتور با قدرت ادامه دارد. اکنون این سایت در رتبه 250 در بین سایت های امریکایی قرار دارد.


duckduckgo چیست؟ چگونه کسب درآمد میکند؟

این شرکت از طریق خدمات رسانی تبلیغاتی در شبکه های ماکروسافت، بینگ و یاهو کسب درآمد میکند. در مقوله بازاریابی شبکه ای نیز این کمپانی با آمازون و eBay همکاری میکند. روال کار به این صورت است که در نتایج جست و جوی شما تبلیغاتی بدون هیچگونه شخصی سازی نمایش داده میشود. این شرکت در سال 2015 حدودا یک میلیون دلار به دست آورد. با توجه به افزایش روزافزون کاربران این موتور پیشبینی افزایش درآمد برای آن بدیهی است.


جمع بندی

پیشنهاد ما به شما این است که از این موتور در بعضی موارد استفاده کرده و نتیجه گیری کنید. اما سوال اینجاست که آیا شما نتیجه بهتر را به از دست دادن حریم خصوصی خود ترجیح میدهید؟ 

انتخاب اولویت ها با شماست!

admin
admin

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان