یکی از بهترین مهارت‌ها در جهان کنونی، برای داشتن جایگاه شغلی و درآمد خوب، توسعه مهارتهای برنامه نویسی است. امروزه، از کامپیوترها تقریبا در همه صنایع استفاده می‌شود. 

این ماشین‌ها، دارای طیف وسیعی از کاربردها از «خلبان خودکار» (Autopilot) در هواپیما گرفته تا «سرعت‌سنج» (Speedometer) در دوچرخه هستند و در واقع باید گفت کامپیوترها به اشکال گوناگونی ما را احاطه کرده‌اند. 

در دهه‌های اخیر، کامپیوترها نقش اساسی در توسعه بخشیدن به کسب‌و‌کارها داشته‌اند و دارند. روزگاری که انسان‌ها از کاغذ و خودکار برای ثبت اطلاعات استفاده می‌کردند دیگر گذشته و امروزه این کارها با بهره‌گیری از کامپیوترها انجام می‌شود. آنچه بیان شد موجب شده تا اهمیت زبان‌های برنامه‌نویسی روز به روز افزایش بیابد و شرکت‌های گوناگون (صنایع مختلف) برای پیش‌برد اهداف خود نسبت به استخدام افراد مسلط به برنامه‌نویسی اقدام کنند.

حتی اگر هیچ تجربه فنی ندارید ، اکنون می توانید تمام آموزش های لازم مهارتهای برنامه نویسی برای شروع و پیشرفت حرفه ای در این صنعت پردرآمد را بیاموزید، بدون این که از شغل فعلی خود فاصله بگیرید و یا خسارت زیادی به بودجه خود وارد کنید.

هیچ وقت همچون دهه اخیر زمان بهتری برای تلاش برای ورود به صنعت فناوری پردرآمد نبوده است. با استفاده از تنها ۲۵ دلار میتوانید مهارتهای برنامه نویسی خود را تقویت نموده و از آن به کسب درآمد بپردازید. می توانید تمام آموزش هایی را که برای شروع و پیشرفت حرفه ای جدید نیاز دارید با این دوره ها در اختیار بگیرید، حتی بدون هیچ گونه دانش یا تجربه قبلی!

تنوع مهارتهای برنامه نویسی برای شروع به کار:

می توانید مهارتهای برنامه نویسی خود را بدون وقفه با کلاس “پایه های پایتون” شروع کنید تا این زبان آسان و محبوب را بیاموزید که می تواند شما را در مسیر برنامه نویسی پردرآمد قرار دهد.

دانش آموزان سابق این دوره، محتوای آن را را دوست داشتند. آنها امتیاز باورنکردنی ۴.۹ از ۵ ستاره را به این دوره اعطا کردند. از طرفی می توانید آن را با “Beginning SQL: Store & Query Your Data” و “SQL Intermediate: Create & Alter Databases” دنبال کنید که به شما مهارت های ارزشمند پایتون را نیز می دهد. “Git & Github: Version Control and Cooperation” نیز همچنین برای داشتن مهارت های برنامه نویسی اولیه ضروری خواهد بود.

از آنجا که مهارت های جاوا اسکریپت همیشه مورد نیاز است، ممکن است ترجیح دهید دوره اصلی را با “دوره کامل جاوا اسکریپت برای مبتدیان” یا “پایه های جاوا اسکریپت” دنبال کنید. بعد از طی این دوره می توانید به “کشف jQuery: ایجاد وب سایت های تعاملی” ، “ساخت برنامه های جاوا اسکریپت با Vue.js” و “توسعه بازی HTML5 برای مبتدیان با Phaser” بروید که شما را برای “معرفی توسعه RPG با Phaser” بسیار آماده می کند.

در حقیقت ، مهارت های Javascript ،HTML و CSS به شما امکان می دهد در چندین دوره سطح متوسط پیشرفت کنید، مانند “ایجاد صفحات تعاملی با Javascript و DOM API” و یا “Discover React for Web Applications”، 

همچنین دوره معرفی پایگاه داده غیر رابطه ای Mongodb و Next.js نیز مهارت های ارتباط با پایگاه داده شما را افزایش می دهد، به علاوه دوره Node.js، دوره های AWS و موارد دیگر نیز برای افزایش مهارتهای برنامه نویسی شما وجود دارد.

آکادمی زنوا یکی از برجسته ترین پلتفرم های آموزش الکترونیکی در جهان است. این شرکت آموزش هایی اختصاصی را ارائه می دهد که جامعه توسعه دهندگان در سراسر جهان برای مهارتهای برنامه نویسی مورد نیاز به آن اعتماد دارند. و فراموش نکنید ، این مهارت ها برای کار از راه دور کاملاً مناسب است. بنابراین پس از گذراندن چند دوره از این دوره ها، ممکن است بخواهید یک یا دو زبان جدید را نیز بیاموزید.

منابع فارسی برای افزایش مهارتهای برنامه نویسی:

اگر تمایل دارید که به جای استفاده از دوره هایی با زبان انگلیسی از دوره هایی با زبان فارسی استفاده نمایید. پایگاه های اینترنتی خوبی برای این کار به وجود آمده اند که کوئرا، فرادرس، فرانش از معروف ترین آنها هستند.