bitcoin و ماجرای تراکنش های دنباله دار- 1 داستان جذاب

B2ZIOH2ZJJMGNFU3WR6XMLFSLU

حدود 4.5 درصد تمامی بیت کوین (bitcoin) های ماین شده سر از ایران در می آورند. این به ایران امکان میدهد تا صد ها میلیون دلار از این طریق عایدی داشته باشد. ایران از این سرمایه در جهت کاهش تحریم ها و خرید اقلام مورد نیاز خود استفاده میکند.


cryptocurrency market

اکنون تولید bitcoin درآمدی در حدود یک میلیارد دلار به ازای یک سال برای ایران به همراه دارد. این گزارش بر اساس تحلیل بنیاد Elliptic از وضع حاضر بدست آمده است. البته تمامی این تحلیل ها تنها گمانه زنی بود و هیچ منبع رسمی ایران در اینباره اظهار نظر نکرده است.

دولت ایالات متحده در طول چند سال اخیر تماما سعی داشته تا اقتصاد ایران را در تحریمی سخت قرار دهد. برای مثال صادرات نفت ایران بیشترین تاثیر را از این تلاش پذیرفته است. سیستم بانکداری و کشتیرانی ایران نیز سهم بسزایی از این تحریم داشته اند.

در این هیاهو، اعداد دقیق بسیار شگفت آور اند. Elliptic بر اساس داده های بدست آمده در سال 2020 و اطلاعات مصرف برق ایران که عددی حدود 600 مگاوات است این گزارش را منتشر کرده است.

bitcoin و اکثر رمزارز ها از طریق فرآیندی محاسباتی معروف به ماینینگ بدست می آیند. این فرآیند حل معادلات جبری دشوار است. کامپیوتر های قدرتمند بر سر حل سریعتر آن و کسب جایزه تعیین شده به رقابت مشغولند. این رقابت منجر به مصرف برق بسیاری خواهد شد که از منابع سوختی بدست می آید. گفتنی است ایران منبع غنی از این منابع را در اختیار دارد

ارزانی انرژی و نبود تحریمی ساختار یافته در روند تراکنش های رمزارز ها ابزاری برای رفع تحریم شده است. ایران از این مهم در جهت دور زدن تحریم های مالی خود بهره میبرد. همچنین برای واردات کالاهای مورد نیاز و اساسی از طریق تبادل آن با رمزارز ها بهره میبرد.

این میزان از مصرف معادل 10 میلیون بشکه نفت به ازای یک سال است. این عدد برابر 4% از مصرف سوخت توسط ایرانیان ظرف یکسال میباشد.

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان