کروم در آینده نزدیک سریعتر خواهد شد

chrome

کروم : گوگل اعلام کرد قرار است در نسخه آتی خود از کامپایلر جدید جاوااسکریپت خود استفاده کند. این مساله کاهش بار محاسباتی و افزایش کارایی پردازنده کاربران را به همراه خواهد داشت.


04Ygfcen1oJ9l9q2xzYYhv1 1..1612526205
گوگل قرار است برای موتور جاوااسکریپت V8 خود که در مرورگر کروم به کار برده است از کامپایلر جدیدی به نام Sparkplug استفاده کند. این تحول نوید یک تجربه وبگردی بسیار سریعتر را می دهد. به گفته مهندسان پروژه این کار از طریق فرآیندی به نام cheating انجام میشود. 

Sparkplug قسمتی از مرورگر نسخه 91 خواهد بود. گوگل این نسخه را همراه یک سری از بسته های امنیتی منتشر نمود ولی در پس پرده تغییراتی اساسی در موتور V8 جاوااسکریپت آن رخ داده است. ماکروسافت نیز این روز ها به موتور V8 اعتماد کرده و آن را جایگزین موتور Chakra مرورگر پیشفرض خود نمود. گوگل ادعا کرده تجربه وبگردی در گوگل کروم نسخه 91 حدودا 23% افزایش سرعت داشته است.

V8 تقریباً در هر صفحه وب نقش مهمی در تجربه مرور صفحات دارد زیرا بیشتر آن صفحات از زبان JavaScript استفاده میکنند. ، زبان پیش فرض برای توسعه Front-end ، اکنون تنها جاوااسکریپت است. Thomas Nattestad یکی از مدیران ارشد تولید گوگل به BlogPost اینچنین بیان کرده که:

مهمترین عامل ارائه یک مرور وب سریع و آسان ، اجرای سریع JavaScript است.


Posters 05


Sparkplug چگونه کار می کند؟

وظیفه اجرای سریع جاوااسکریپت توسط موتور V8 اجرا میشود. موتوری که حاصل تلاش چند ده تیم برنامه نویسی و هزاران خط کد برنامه نویسی است. کامپایلر Sparkplug در طراحی مابین مفسر bytecode موتور V8 و بهینه ساز کامپایر قرار گرفته است. میتوانید جزییات بیشتر راجع به کامپایلر Sparkplug در اینجا بخوانید. نکته کار در اینجاست که توابعی که کامپایل می کند قبلاً به bytecode تبدیل شده است.مفسر bytecode در حال حاضر بیشتر کارهای سخت را انجام داده است.

Sparkplug به جای اینکه از منبع جاوا اسکریپت استفاده کند از طریق بایت کد عملیات خود را انجام میدهد. در نهایت این باعث میشود این کامپایلر به جای پرداختن به پردازش های سخت، فعالیت های خود را بهینه می کند. برای کاربران نهایی ، این به معنای تجربه سریعتر در وب است. قبلا گوگل یک بار دیگر با انتشار موتور V8 این تجربه را به کاربر القاء کرده بود. V8 به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های بسیار بزرگتری را برای مرورگر به زبان JavaScript بنویسند.این به Google Chrome و پروژه منبع باز Chromium برتری نسبی میدهد تا از رقیبان خود پیشی بگیرد.

گوگل کروم

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان