چند راهکار برای حل مشکل عدم وجود وبیره در گوشی‌ اندرویدی

images
یکی از متداول‌ترین مشکلاتی که بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی و به ویژه سامسونگ با آن روبرو هستند و به سادگی برطرف نمی‌شود عدم کارکرد درست ویبره گوشی‌ها است. با این‌حال، عدم فعال بودن این قابلیت به معنای آن نیست که باید به مراکز تعمیراتی مراجعه کنید یا گوشی مشکل سخت‌افزاری پیدا کرده است. گاهی أوقات این مشکل به دلیل تنظیمات برنامه‌های کاربردی یا باگ در سیستم‌عامل است. اگر در گذشته از گوشی‌های گلکسی استفاده کرده‌اید و با تنظیمات آن آشنایی دارید، حل این مشکل ساده است، اما اگر یک باگ نرم‌افزاری باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد به سادگی برطرف نمی‌شود. در این مقاله با 10 قدرتمند در زمینه حل مشکل عدم ویبره در گوشی‌های اندرویدی آشنا می‌شوید.تنظیمات شدت لرزش و طرح آن

گزینه دیگری که در تنظیمات گوشی‌های سامسونگ وجود دارد، تنظیم طرح کلی لرزش و شدت آن است. برای دسترسی به این گزینه باید به منوی تنظیمات را باز و به بخش Sounds And Vibration بروید. اگر گزینه لرزش ضعیف را انتخاب کنید، زمانی که گوشی به لرزه در بیاید آن‌را متوجه نمی‌شوید. در این بخش سامسونگ اجازه می‌دهد تا طرح لرزیدن گوشی را با لمس گزینه Call Vibration Pattern انتخاب کنید.


03 722


تنظیمات لرزش گوشی در برنامه‌های مختلف

برخی برنامه‌ها تنظیمات خاصی برای لرزش دارند. اگر لرزش در برنامه خاصی کار نمی‌کند، تنظیمات لرزش در برنامه مربوطه را فعال کنید. به‌طور مثال، برنامه پیام‌ کوتاه در زمان دریافت پیام با لرزش شما را مطلع می‌کند البته در صورتی که در تنظیمات برنامه قابلیت لرزش در زمان دریافت پیام‌های کوتاه فعال باشد. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که تنظیمات برنامه‌های مختلف با یکدیگر یکسان نیست. در برنامه پیام کوتاه باید تنظیمات را باز کنید و گزینه Notifications را لمس کنید. گزینه لرزش در تنظیمات اعلان بیشتر برنامه‌ها وجود دارد. روش دوم برای دسترسی به تنظیمات لرزش برنامه‌های کاربردی مراجعه به منوی Settings گوشی و بخش Apps است که در آن فهرستی از برنامه‌ها را مشاهده می‌کنید. با لمس هر برنامه، تنظیمات مربوط به آن برنامه که لرزش نیز شامل آن می‌شود را مشاهده می‌کنید.

در صفحه تنظیمات اعلان‌ها، شاید گزینه‌های دیگری در این ارتباط وجود داشته باشد. به‌طور مثال، در برنامه Messages گزینه لرزش در زمان دریافت پیام کوتاه (Incoming Messages) وجود دارد. سوییچ گزینه فوق را فعال کنید و در ادامه گزینه Incoming Messages را لمس کرده و در صفحه باز شده سوییچ Vibrate را فعال کنید.


ریست کردن تمامی تنظیمات

راه‌حل بعدی برای حل مشکل لرزش گوشی این است که تمامی تنظیمات را به حالت اولیه باز گردانید. برای این‌کار منوی تنظیمات را باز کنید و بخش General Management و سپس Reset و Reset all Settings را انتخاب کنید.


آزمایش سلامت کارکرد درست موتور لرزشی

اگر تمامی راه‌حل‌های فوق را آزمایش کردید و مشکل حل نشد ممکن است موتور لرزشی گوشی خراب شده باشد. برای آزمایش سلامت موتور لرزشی باید شماره خاصی را شماره‌گیری کنید. برنامه تماس تلفنی را باز کنید و یکی از شماره‌های زیر را وارد کنید. دقت کنید که نیازی به لمس دکمه‌ تماس تلفنی نیست، زیرا این شماره‌ها کدهای خاص هستند که به‌طور خودکار اجرا می‌شوند:

*#7353#

*#0*#

در این حالت صفحه‌ سفیدی با چند گزینه ظاهر می‌شود. گزینه Vibration را لمس کنید.

 

 


06 395

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان