معرفی ویندوز ۱۱: اکنون زمانی است که رایانه شخصی نقش اصلی تری در زندگی ما دارد. ویندوز ۱۱ نیز طوری طراحی شده است که شما را به آنچه دوست دارید، ارتباط دهد. ویندوز همیشه سعی داشته است تا سقفی برای نوآوری در جهان باشد. از زمانی که این سیستم عامل با ارائه نمایه گرافیکی انقلابی در این صنعت رقم زد تا زمان حاضر تدابیر این سیستم عامل، ستون فقراتی در این دست مشاغل جهانی نیازمند به نوآوری بوده است. 

بعد از این رویداد باز هم شاهد تحولات گسترده بودیم. برای مثال وب در ویندوز رشد کرد. این سیستم عامل جایگاهی بوده است که بسیاری از ما اولین نامه الکترونیکی خود را نوشتیم، اولین بازی رایانه ای خود را انجام دادیم و اولین خط کد خود را نوشتیم. ویندوز مکانی است که مردم برای ایجاد ارتباط، یادگیری و دستیابی به بسیاری از نیاز های اساسی نرم افزاری به آن رجوع میکنند. ویندوز بستری است که بیش از یک میلیارد نفر امروز به آن اعتماد دارند.

مسئولیت طراحی مناسب برای کاربران ویندوز مسئولیتی است که هر کسی به راحتی آن را قبول نمی کند. در ۱۸ ماه گذشته ویندوز تحول باور نکردنی در نحوه استفاده ما از رایانه های شخصی به وجود آورد. ما از مرحله استفاده از رایانه شخصی در کنار زندگی معمول خود به مرحله زندگی وابسته همه جانبه به رایانه شخصی رسیده ایم. 

رایانه های ما که می توانند ویندوز ۱۱ را اجرا کنند. برای بسیاری از کار هایی که در زمان قدیم تر به صورت سنتی و دستی انجام میشده اند، موثر واقع شده اند. از ارتباط در اینترنت گرفته تا کلاس های آنلاین و توسعه سیستم های زیر بنایی، همه و همه با رایانه میسر است. گذر از سنت به مدرنیته در زمانه ما پارامتر های مختلفی داشته که یکی از آن ها استفاده از رایانه های شخصی در موضوع فناوری اطلاعات بود. ویندوز سهمی اساسی در این حوزه داشته است. ماکروسافت قصد دارد ویندوز ۱۱ را به صدر این کارایی برساند.

 

تحولی که بسیار شگرف بود تغییر در رایانه شخصی بود که ما شاهد پیشرفت آن بودیم و قدرتمند تر شدن آن را احساس کردیم. از وسیله ای برای کار های عملی و کاربردی بود اکنون به وسیله ای شخصی و احساسی تبدیل شده است. همین امر باعث ایجاد انگیزه در ساخت نسل بعدی ویندوز یعنی ویندوز ۱۱ شد. انگیزه ای برای ساختن مکانی که احساسی آشنا را برای ما تداعی کند. جایی که می توانید با روش های جدیدی برای حل مسائل روزمره خود دست و پنجه نرم کنید، یاد بگیرید، بازی کنید و از همه مهمتر از پیشرفت همه این راهکار ها مطلع باشید.

 

طراحی دوباره برای افزایش بهره وری، خلاقیت و سهولت در ویندوز ۱۱

تیم توسعه دهنده ویندوز ۱۱ ماکروسافت برای توانمندسازی در بهره وری و الهام بخشیدن به خلاقیت های نوین، تجربه کاربری را ساده کرده است. این طراحی مدرن، بدیع و زیبا است. از دکمه استارت ویندوز ۱۱ و نوار وظیفه(Taskbar) جدید گرفته تا انواع صدا در این سیستم عامل، قلم های نوشتاری و نماد ها.

 همه تغییرات عمداً انجام شده است تا شما را تحت تاثیر قرار دهد و احساس آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد. این تیم در ویندوز ۱۱ کلید Start را در مرکز قرار داده و یافتن سریع موارد مورد نیاز را آسان تر کرده است. Start از قدرت cloud و Microsoft 365 استفاده می کند تا پرونده های اخیر خود را به شما نشان دهد، مهم نیست که در چه پلتفرم یا دستگاهی قبلاً آنها را مشاهده کرده اید، حتی اگر در دستگاهی مبتنی بر Android یا iOS بوده باشد.

 

 ویندوز همیشه با ارائه ابزار هایی انعطاف پذیر امکان استفاده چندین نرم افزار را برای دسترسی به سخت افزار در کنار هم برآورده ساخته است. این مزیتی است که به شما امکانات فراوانی در استفاده از این سیستم عامل، خصوصا ویندوز ۱۱ میدهد.

 در مورد ویندوز ۱۱ جدید، ما در این مقاله Snap Layout ها، Snap Groups و Desktop را معرفی می کنیم تا روش قدرتمندتر این سیستم عامل برای چند وظیفه بودن را ارائه دهیم و در صدر آنچه که برای انجام کار لازم است تمرکز نماییم.

 این ها ویژگی های جدیدی هستند که برای کمک به شما در سازماندهی پنجره ها و بهینه سازی آیکن های روی صفحه شما طراحی شده اند تا بتوانید آنچه را که نیاز دارید، درست همانطور که می خواهید در چیدمانی که از نظر بصری چشم نواز است، ببینید. همچنین می توانید برای هر قسمت از روال کاری خود Desktop جداگانه ایجاد کنید و آنها را به دلخواه خود تنظیم کنید. تصور کنید که یک Desktop برای کار ، یک Desktop دیگربازی یا مدرسه داشته باشید.

تسهیل ارتباط شما با دوستان و نزدیکان خود

یکی دیگر از موارد مهم دیگر، تسهیل ارتباط شماست. این ابزار درصدد نزدیک کردن شما به افرادی است که دوستشان دارید. در ۱۸ ماه گذشته ویندوز راهکار جدیدی را برای ایجاد ارتباط موثر و معنادار با مردم به صورت دیجیتال ایجاد کرد. این تیم قصد دارد کار را برای افراد به صورتی فراهم کند تا هر کجا که باشند احساس نزدیکی و در دسترس بودن با یکدیگر داشته باشند. 

با ویندوز ۱۱، این تیم خرسند است که ابزار Chat را  که به نرم افزار Microsoft team اضافه شده است، معرفی نماید. اکنون میتوانید بلافاصله از طریق ارسال متن، شروع گپ، گفتگوی صوتی یا ویدئویی با تمام مخاطبین شخصی خود، در هر کجا ، فارغ از سیستم عامل یا دستگاهی که در آن هستند، چه Windows باشد چه Android یا iOS ارتباط برقرار کنید. اگر شخصی که از طرف دیگر به آن متصل می شوید برنامه Teams را بارگیری نکرده است، همچنان می توانید از طریق پیامک دو طرفه با او ارتباط برقرار کنید.

ویندوز ۱۱ همچنین راهی معمول تر برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده از طریق Teams به شما ارائه می دهد. ویندوز ۱۱ با نرم افزار Teams به شما این امکان را می دهد تا بلافاصله ابزار صدا را مدیریت کنید. یا از طریق نوار ابزار وظیفه شروع به ارائه مستقیم نمایید.

فراهم کردن بهترین کارایی در تجربه بازی تحت ویندوز ۱۱

اگر اهل بازی باشید ، ویندوز ۱۱ برای شما ساخته شده است. پشتیبانی از بازی همیشه برای ویندوز مهم بوده است. امروز ، صدها میلیون نفر در سراسر جهان با ویندوز بازی می کنند و از طریق بازی با عزیزان و دوستان خود  ارتباط برقرار کرده و لذت می برند. ویندوز ۱۱ با استفاده از  تمام ظرفیت سخت افزار رایانه شما، جدیدترین فناوری بازی را برای شما فراهم می کند. مانند: DirectX 12 Ultimate، که می تواند استفاده از گرافیک را با نرخ فریم بالا امکان پذیر کند.

DirectStorage محیطی برای بارگذاری سریعتر در دنیای بازی با جزئیات بیشتر است که برای تسهیل آنچه که میخواهید ایجاد شده است. HDR خودکار ابزار دیگریست که برای فراهم کردن یک طیف گسترده تر و واضح تر از رنگ برای یک تجربه بصری واقعا جذاب، به وجود آمده است. 

در تعهد Microsoft به سازگاری سخت افزاری هیچ تغییری ایجاد نشده است. ویندوز ۱۱ از لوازم جانبی  رایانه های شخصی مورد علاقه شما پشتیبانی می کند. با Xbox Game Pass برای رایانه شخصی، گیمرها به بیش از ۱۰۰ بازی رایانه ای با کیفیت بالا و بازی های جدیدی که همیشه بعد از این اضافه می شوند، دسترسی پیدا خواهند کرد و حتی یافتن افراد برای بازی کردن بدون توجه به اینکه آنها در رایانه یا کنسول  مشغول به بازی هستند، باز هم به همین راحتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویندوز ۱۱ برای گیمرها ، Xbox Wire را بررسی کنید.

دسترسی سریع تر به اطلاعات کاربردی شما در ویندوز ۱۱

Intel Xeon E3-1220 v3

ویندوز ۱۱ با Widget های خود، شما را سریعتر به اخبار و اطلاعاتی که به آنها اهمیت می دهید ارتباط میدهد. یک فید جدید شخصی شده با هوش مصنوعی و با بهترین عملکرد مرورگر در کلاس از Microsoft Edge برای شما فراهم شده است.

حتی وقتی در بیشترین میزان از تمرکز و خلاقیت خود به سر می بریم، باز هم به وقفه هایی نیاز داریم. لحظه ای برای حضور در دنیای خارج یا بازسازی ذهنی نیاز فردی همه است. امروز، ما اغلب تلفن های خود را برای بررسی اخبار ، آب و هوا یا اعلان ها مورد استفاده قرار میدهیم. حالا، می توانید قسمتی مشابه عکس بالا را مستقیماً از روی Desktop خود باز کنید. وقتی feed شخصی خود را باز می کنید ، مانند صفحه ای روی Desktop شما می لغزد تا کاری که قبلا مشغول به آن بودید مختل نکند.

برای سازندگان و ناشران، ویجت ها همچنین امکان جدیدی را در ویندوز برای ارائه محتوای شخصی باز می کنند. هدف ماکروسافت در ویندوز ۱۱ ایجاد جریان اطلاعاتی پر جنب و جوش برای برند های جهانی و سازندگان محلی است، به روشی که هم مصرف کنندگان و هم سازندگان بتوانند از آن بهره مند شوند.

ویندوز ۱۱، امن تر و سریع تر خواهد بود

برای مقوله فناوری اطلاعات، ویندوز ۱۱ با تکنولوژی های ویندوز ۱۰ سازگاری کامل دارد. شما ویندوز ۱۱ را مانند امروز همانند ویندوز ۱۰ برنامه ریزی، آماده سازی و استقرار می دهید. ارتقا به ویندوز ۱۱ مانند گرفتن ویندوز ۱۰ است. با ادغام ویندوز ۱۱ در تجربیات مدیریتی مهمی مانند Microsoft Endpoint، پیکربندیclou Windows Update for Business و Autopilot، این سیستم عامل از محیط آینده شما پشتیبانی خواهد نمود.

ویدیو معرفی ویندوز ۱۱