پلیس ولز از هوش مصنوعی برای تحلیل دوربین های مداربسته بهره خواهد برد - بهبود عملکرد 14000 موردی!

ai surveillance

ادعای پلیس ایالت ولز کشور استرالیا در خصوص استفاده هوش مصنوعی برای بهبود بررسی ها در خصوص 14000 پرونده قتل و تجاوز-اما چند و چون ماجرا چیست؟

پلیس ایالت ولز کشور استرالیا در فرآیند همگام سازی خود با تکنولوژی های قرن 21 از مايكروسافت و پلتفرم ابری آن بهره خواهد جست. بخشی از این هنگام سازی تغییر روش تحلیل فیلم  های دوربین مداربسته توسط هوش مصنوعی است.

این سیستم که تحت عنوان «پلتفرم تزریق AL در فرآیند تحلیل پلیسی» شناخته میشود سیستمی است که اساساً پردازش داده ها را تسریع می کند. در یک مثال پلیس با استفاده از این پلتفرم 14000 مورد از پرونده های قتل و تجاوز را با سرعتی ورای روش سنتی تحلیل نموده است.این پلتفرم این حجم عظیم را در مدت 5 ساعت تنظیم و آن را برای تجزیه و تحلیل محققان نیروی پلیس آماده کرد. فرآیندی که در غیر این صورت هفته ها تا ماه ها به طول می انجامید. برای درک بهتر این موضوع ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که پردازش تصویر چیست.


هوش مصنوعی

پردازش تصویر روشی است که در آن میتوان یک تصویر به عنوان ورودی دریافت کرده و با استفاده از یک سری عملیات بر روی آن، تصویری به عنوان خروجی دریافت شود. این خروجی می‌تواند شامل: نمایش و چاپ تصویر، ویرایش تصویر، بهبود تصویر، کشف و تشخیص یک ویژگی خاص در تصویر و فشرده‌سازی تصویر باشد. پردازش تصویر یا Image Processing با موارد مشابه آن مانند Image Analysis و Computer Vision یکسان در نظر گرفته می‌شود در حالی که این سه مورد تفاوت‌های زیادی دارند. اگر چه هر سه این موارد به منظور مطالعه تصاویر دیجیتالی استفاده می‌شوند اما در سطوح مختلفی قرار دارند. اجازه دهید بیشتر برایتان توضیح دهم.

در واقع Image Analysis برای استخراج اطلاعات معنی‌دار از تصویر است. اطلاعاتی مانند: تقسیم‌بندی، تطبیق و مقایسه تصاویر تشخیص پزشکی است و Computer Vision برای تقلید از سیستم بینایی انسان است که هدف آن، تفسیر سه بعدی جهان به کمک تصاویر دو بعدی یا فیلم است. تفاسیری مثل: تشخیص شی، ردیابی حرکت و سه بعدی‌سازی.می توان گفت Image Analysis و Computer Vision سطوح بالاتری از Image Processing هستند. گر چه در عموم به همه آنها Image Processing  گفته می شود.


maxresdefault
هوش مصنوعی پلیس

کارآگاهان در طی چند روز توانستند توالی زمانی وقایع، حرکت ها و فعل و انفعالات نفرات مدنظر را با این سیستم تحلیل و بررسی کنند. ترسیم داده ها برای کارآگاهان و کمک به تهیه خلاصه ای از شواهد برای دادگاه قسمت دیگری از این ابزار فوق العاده بود.

با استفاده از تکنولوژی های شناختی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق Azure ماکروسافت پلیس استرالیا توانست سیستم هوش مصنوعی را تعلیم دهد.این سیستم اطلاعات دریافتی از تصاویر دوربین های مدار بسته را تحلیل نموده و حتی نتیجه گیری پیشنهادی در این رابطه را به پلیس ارائه میدهد. این فرآیند خودکار نهایتا منجر به کشف و حل جرایم خواهد شد.

این سیستم همچنین میتواند صوت را به متن تبدیل کند. این قابلیت در بازجویی های پلیس بسیار مفید عمل میکند. همچنین این سیستم میتواند این داده تبدیل شده را برای تحلیل تصویر دریافتی دوربین ها نیز بکار بسته و خروجی با کیفیت تری را ارائه دهد. 


جدای این، درحال حاضر پلیس همچنین بر روی سیستم عامل یکپارچه پلیسی خود(IPOS) نیز برای هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است.این سیستم عامل قرار است جایگزین پایگاه داده مرکزی 27 ساله موجود پلیس شود و برای مدیریت تمام داده های عملیات شامل تماس های سه صفر(000) ، دستگیری و اتهام ، سلاح گرم ، تحقیقات جنایی ، پزشکی قانونی ، شکایات و گزارش های عمومی استفاده شود. IPOS همچنین این نیرو را با مجهز به یک دید واحد از شخص مورد نظر می کند و می تواند در دستگاه های تلفن همراه MobiPol یک افسر مشاهده شود.هوش مصنوعی پیشرفته و یادگیری ماشین می تواند برای آموزش سیستم ها و شناسایی همه چیز از جمله رنگ ، ساخت و مدل وسایل نقلیه گرفته تا کوله پشتی یک نفر در یک خیابان شلوغ تا یافتن فرد خاصی بر اساس راه رفتن منحصر به فرد وی مورد استفاده قرار گیرد. البته لازم به ذکر است در ژوئن 2020 مایکروسافت اعلام کرد که نمی تواند تکنولوژی شناسایی چهره را به خدمات پلیس بفروشد. میتوانید در اینجا جزییات بیشتری را در مورد هوش مصنوعی مطالعه نمایید.


admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان