پایان دوران استفاده تجاری از نرم افزار اسکایپ در سال 2021

نرم افزار اسکایپ

اکنون در سال 2021 بسیاری از افرادی که پیشتر از نرم افزار اسکایپ برای تجارت آنلاین استفاده می کردند. از نرم افزار Teams استفاده می کنند. با این روند عمر نرم افزار اسکایپ به انتهای خود نزدیک می شود.

مایکروسافت به کاربران نرم افزار اسکایپ خود که از این نرم افزار برای تجارت آنلاین استفاده می کنند هشدار داد که تا پایان ماه جاری میلادی کلیه خدمات ارائه شده از مجرای نرم افزار اسکایپ قطع خواهد شد.

اینک پایان یک فصل نسبتاً کوتاه در تاریخ نرم افزار اسکایپ مایکروسافت است. نرم افزار تجاری اسکایپ در سال 2015، یعنی چهار سال پس از خریداری این نرم افزار توسط ماکروسافت با سرمایه  8.5 میلیارد دلار به صورت رسمی منتشر شد. میتوانید برای دانستن جزییات بیشتر در خصوص روند جابه جایی سرمایه نرم افزار اسکایپ اینجا را مطالعه فرمایید.

مایکروسافت از دو سال گذشته به مشتریان این نرم افزار که در بحث تجارت آنلاین مشغول هستند فشار آورده است تا از این پس از نرم افزار Teams این کمپانی استفاده نمایند، با توجه به سیاست های نرم افزاری که Microsoft در خصوص ویندوز 11 اتخاذ کرده است. طبیعیست جایی برای نرم افزار اسکایپ در مارکت این شرکت وجود نخواهد داشت. بنابراین برای مشتریان متأثر از این تصمیم تعجب آور و دور از انتظار نبود. این شرکت اعلام کرده که در حال حاضر از میلیون ها مهاجرت از نرم افزار اسکایپ به نرم افزار Teams پشتیبانی نموده است.

نرم افزار اسکایپ و تغییرات اساسی در سیاست نرم افزاری ماکروسافت

همچنین کمپانی ماکروسافت در نزدیکی مهلت مقرر یعنی پایان ماه جولای یادآوری هایی را در ماه فوریه و ماه آوریل ارائه کرده بود. این به روز رسانی های مککل برای کاربرانی ارائه می شود که هنوز مشغول استفاده از نرم افزار Teams نشده اند. در حال حاضر مایکروسافت 145 میلیون کاربر فعال روزانه دارد که از این نرم افزار استفاده می کنند.

نرم افزار اسکایپ و ماکروسافت

واحد توسعه نرم افزار Teams شرکت ماکروسافت در بلاگی اعلام کرد:

به مدت یک ماه قبل از بازنشستگی خدمت نرم افزار اسکایپ، ما کاربران نرم افزار اسکایپ را که برای تجارت آنلاین از این نرم افزار استفاده می کردند، تشویق می کنیم تا کاربران و فرآیند های کاری خود را به Teams منتقل کنند

هدف از ارتقاء نرم افزاری ماکروسافت که در ماه آگوست آینده عرضه خواهد شد کمک به سازمان هایی است که از فرآیند «آخرین مرحله فنی» در انتقال به تیم ها استفاده می کنند. سرپرستان این سازمان ها باید 90 روز قبل از شروع به روز رسانی ذکر شده، اعلان های برنامه ریزی را در مرکز پیام Microsoft 365 و مرکز مدیریت تیم ها دریافت کنند. 

کاربران معمولی می توانند قبل از شروع این به روزرسانی، خودشان شخصا به ارتقا سیستم خود اقدام نموده و فرآیند را طی کنند. ویدیو بالا یکی دیگر از نرم افزار های مشابه نرم افزار اسکایپ است که می تواند جایگزین آن شود.

مایکروسافت همچنین یادآوری می کند که سازمان هایی که پس از 31 جولای به روز رسانی های معرفی شده را رزرو کرده اند، تا زمان تکمیل نسخه ، همچنان می توانند از Skype برای تجارت آنلاین استفاده کنند.

این شرکت پیش بینی می کند که اکثر مهاجرت های نرم افزاری 24 ساعت به طول خواهد انجامید. مشتریان به قابلیت Skype for Business Online دسترسی خواهند داشت. پس از به روزرسانی تیم ها ، سازمان ها به پیام ها ، جلسات و تماس های Teams دسترسی خواهند داشت. بعد از این مرحله تمام کاربران آنلاین جدید به حالت اختصاصی Teams اضافه می شوند.

برای این مهاجرت نرم افزاری دو نوع ارتقا وجود دارد. دستیاری که سازمانی را با Skype for Business Online only و Skype for Business Online در یک محیط ترکیبی ارائه می دهند.

نسخه مختص به تجارت آنلاین

نسخه بهینه مناسب تجارت و کاربری شخصی

مایکروسافت همچنین هشدار داد که سرویس هایی که با سرویس Skype for Business Online ادغام می شوند تنها تا 31 جولای پشتیبانی خواهند شد. این شامل پشتیبانی از ارائه دهندگان کنفرانس صوتی شخص ثالث ، Skype for Business Online Cloud Connector Edition ، پیکربندی های صوتی ترکیبی و پخش نشست اجتماعات Skype است.

احمد ساروخانی
احمد ساروخانی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان