محبوبیت سی پلاس پلاس: C++ در حال بازگشت به عرصه محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. پس از رتبه بندی ۸ درصدی مردم، این زبان برنامه نویسی در رتبه چهارم شاخص Tiobe به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی در این ماه قرار گرفت.این بدین معناست که محبوبیت سی پلاس پلاس شاید همچون گذشته گردد چرا که زبانی بسیار قدرتمند و کاراست.

 این زبان همچون C یا Java یا Python در در رتبه بندی ۱۱-۱۲٪ نیست، اما توسعه دهندگان آن امیدوارند که این به این معنی باشد که C++ با موارد دلخواهی که به عنوان ابزار در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند همچنان به افزایش محبوبیت خود که از آغاز ۲۰۲۰ آغاز شده است، ادامه دهد. این می تواند آغازی دوباره برای محبوبیت سی پلاس پلاس باشد. 

محبوبیت سی پلاس پلاس و ماجرا های پس از آن:

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، از C++ در طول تاریخ توسعه نرم افزار و برنامه نویسی برای مجموعه خاصی از عملکردها در بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری و خدمات مالی استفاده می شده است. به دلیل دسترسی به سطح پایین حافظه و سایر منابع سخت افزاری و در نتیجه افزایش سرعت، اغلب توسعه دهندگان C++ را به عنوان زبان انتخابی برای سیستم های تجارت پرسرعت انتخاب می کردند. 

به همین دلیل است که به عنوان مثال JPMorgan که یک مهندس و برنامه نویس C ++ است در حال حاضر برای پلتفرم JISU خود که تاخیر درپاسخ گویی شگفت انگیزی دارد. از محبوبیت سی پلاس پلاس بهره می برد. hedge fund Citadel از C++ برای سیستم های بازار ساز خود استفاده نموده و Goldman به دنبال تخصص C++ برای تیم تجاری سیستماتیک خود می باشد.

از آنجایی که سیستم های تجارت الکترونیک پرسرعت به یک تمایز فزاینده در صنعت تولید نرم افزار تبدیل می شوند و تجارت الگوریتمی سهمی افسانه ای از بازارهای سهام را به خود اختصاص می دهد، تخصص C ++ بیشتر مورد توجه امور مالی قرار گرفته و محبوبیت سی پلاس پلاس روز به روز بیشتر می شود. 

پاول بیلوکون، مدیر اعتباری سابق در بانک دویچه و بنیانگذار شرکت هوش مصنوعی Thalesians، مدتهاست که یک نماینده برجسته در این حوزه است. بیلوکون خاطرنشان می کند که بارنه استروستروپ ، دانشمند دانمارکی رایانه و سازنده زبان برنامه نویسی C++، این زبان را به عنوان زبانی برای تعریف و استفاده از انتزاعات در ابعاد کوچک توصیف کرده است و این امر آن را به طور خاص در بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری مناسب استفاده ساخته است. این تنها بخشی از محبوبیت سی پلاس پلاس در صنعت نرم افزار است. او همچنین می گوید: 

امور مالی پر از مفاهیم انتزاعی است. و تقاضای زیادی برای اجرای برنامه های سبک وزن آنها وجود دارد - در قیمت گذاری مشتقات آن و بیشتر از همه به طور منظم ، در تجارت با ظرفیت بالا، جایی که گزینه های کمی جز C++ وجود ندارد. این هم باعث افزایش محبوبیت سی پلاس پلاس شده است.

محبوبیت سی پلاس پلاس

محبوبیت سی پلاس پلاس و مقایسه آن با پایتون:

همانطور که C++ تکامل می یابد، محبوبیت سی پلاس پلاس بیشتر می شود. Bilokon می گوید که استفاده از آن در حال گسترش است. Hedge fund Millennium مشخص می کند که توسعه دهندگان اندکی آن »تجربه قابل توجه برنامه نویسی مدرن ++ C» را دارند، تعریفی که صرفا یک تعریف ساده و شعاری نیست و می تواند برای افراد گوناگون معنای متفاوتی داشته باشد. بیلوکون همچنین اضافه می کند: «C++ مدرن قبلاً به معنای C++ نسخه ۱۱ به بالا بود، اما امروزه ممکن است به معنای C++ نسخه ۱۷ و یا حتی C++ نسخه ۲۰ به بالا باشد.»

در امور مالی و زمینه های دیگر، استفاده های اخیر C++ مزایای قابل توجهی نسبت به نسخه های قبلی خود داشته است. کمتر از اصطلاحات قدیمی به سبک و سیاق C استفاده می شود و زبان مدنظر برای استفاده تمیزتر و قدرتمندتر شده است. این امر می تواند باعث بهره وری بیشتر کاربران شود و صد البته محبوبیت سی پلاس پلاس گردد. بیلوکون می گوید:

«در گذشته ، بسیاری از افرادی را دیده ام که نشانگر های هوشمند خود را برای مدیریت منابع می نویسند. امروزه دیگر نیازی به این کار نیست ، می توان به کتابخانه استاندارد C++ اعتماد کرد. او می گوید نتیجه این است که C++ با معرفی حلقه های مبتنی بر دامنه و عبارات قدرتمند لامبدا مشابه با پایتون مقابله کرده است. C++ نسخه ۲۰ همه چیز در مورد ماژول ها ، کوروتین ها ، مفاهیم و کتابخانه دامنه را دارا است.»

اگر می خواهید در امور مالی به فعالیت بپردازید، پایتون به یک زبان ضروری برای یادگیری تبدیل شده است. با این حال، در حالی که دانش آموزان در همه جا به توسعه دهندگان جزئی پایتون تبدیل می شوند، این واقعیت که تسلط بر C++ دشوارتر است می تواند تمایز هایی در مورد کار توسعه به وجود آورد.

در عین حال، استفاده از نسخه های جدیدتر C++ نسبت به نسخه های قبلی آسان تر شده است. این علت نیز به افزایش نسبی محبوبیت سی پلاس پلاس افزوده است. Bilokon می گوید: C++ 20 پشتیبانی نرم افزاری قابل اعتماد در مقیاس بزرگ را بهبود بخشیده است. انتزاعات سبک وزن وعده داده شده توسط C++ اکنون آسان تر است. این تغییرات باعث ایجاد نوسازی C++ در وال استریت و شهر و مراکز تجاری با فرکانس بالا مانند شیکاگو خواهد شد.