رمز ارز ها ترمز بریده اند، ایلان ماسک موفق شد!

d76ce582 e610 40a4 99f0 d500dd8c7f8f

این خبر به گفته یکی از اساتید دانشگاه هاروارد بدین صورت بیان شده است که: چند سال قبل من با ایده یکی از دانشجویان روبه رو شدم. طرح او تخمین تولید گاز های گلخانه ای چیزی به نام رمز ارز بیت کوین(Bitcoin) بود. این ایده طرحی برای پروژه پایانی کلاسی تحت عنوان تحلیل داده های حجیم بود. من تا آن زمان چیزی به نام بیت کوین را نمیشناختم. شاید آن زمان فکر میکردم این یه مدل بازی بود. شاید طرحی نو از بازی پوکمن بود.


download 5


اتفاقی برای شروع یک تحلیل

ما بنا را به صداقت آن دانشجو قرار دادیدم و زمانی برای بررسی این ایده گذاشتیم. ما متوجه شدیم بیت کوین توسط فرد یا نهادی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) به وجود آمده است. همچنین متوجه شدیم بیت کوین یک توهم از سوی وارن( Warren Buffett) بافت خوانده شده است. در آن زمان پذیرش این ایده برای من سخت بود.

ما مسائل به مراتب مهمتری برای بهبود وضعیت جامعه داشتیم. من این موضوع را به دانشجویان خود گوشزد کردم ولی با توجه به شرایطی که وجود داشت بعضی از آنها تصمیم گرفتند تا به این موضوع پرداخته شود.

تا به امروز بسیاری از مکان های ماین این رمز ارز مبهم مانده است. بنابراین ما نمیتوانیم تحلیل درستی از میزان مصرف برق آنها و صورت حساب های مالی آنها در خصوص پرداخت کارمزد استفاده از انرژی داشته باشیم. بنابراین ما یکی روال برای آزمودن سختی ماینینگ (mining) این رمز ارز به وجود آوردیم. این مدل بر اساس بیت کوین های به وجود آمده در سال 2017 و کارایی سخت افزار های موجود به وجود آوردیم. برای تخمین میزان برق مصرفی این اینچنین عمل نمودیم که این دو پارامتر را در نظر گرفتیم و میزان تولید آلاینده را بر اساس موجودیت حاضر تخمین زدیم.

[ux_image_box img=”2003″]

نگرانی ایلان ماسک از روند تولید آلاینده ها برای تولید بیت کوین (Bitcoin)

بیشتر بخوانید

[/ux_image_box]

تمامی نیازمندی های تئوریک برای انجام این محاسبات فراهم بود. بنابراین شروع به اجرای آن کردیم. ما با اضطراب منتظیم نمایش اعداد و ارقام محاسبه شده ماندیم. شاید باور این مطلب برای شما سخت باشد ولی عدد به دست آمده 69 میلیون تن CO2 بود!

مجددا محسابات را به جریان انداختیم ولی صرف نظر از مدل های متنوع نگرش ما برای تحلیل مساله عدد نهایی همچنان بسیار بزرگ بود. اما موضوع به اینجا ختم نشد و شگفتی اینجا بود که این میزان تنها برای زمانی بود که تنها 0.033 درصد معاملات از طرقی غیر از پرداخت های نقدی اتفاق افتاده بود. این تخمین نشان میداد که تولید آلاینده توسط بیت کوین به تنهایی میتواند افزایش 2 درجه ای دما را در دهه های آتی به وجود آورد. سخن کوتاه ولی این افزایش تولید آلاینده توسط بیت کوین و سایر رمزارز هایی با روند تولید مشابه نگران کننده خواهد بود.

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان