راکی لینوکس: جایگزین آینده CentOS اولین گام مهم توسعه خود را برداشت

maxresdefault

راکی لینوکس، یک شروع

پروژه راکی لینوکس که به وسیله بنیانگذار اصلی توسعه CentOS یعنی گریگوری کورتزر شروع به کار کرده بود. اولین نسخه خود یعنی نسخه RC1 را برای آزمایش منتشر کرد. راکی لینوکس تقریبا زمانی شروع به کار کرد که RedHat اعلام کرد ماه دسامبر 2020 تمرکز و سرمایه گذاری خود را از CentOS Linux به CentOS stream خواهد برد.

 


download 2 1

Rocky Linux is an upcoming Linux distribution that is currently in development. It is intended to be a downstream, complete binary-compatible release using the Red Hat Enterprise Linux operating system source code. The project’s aim is to provide a community-supported, production-grade enterprise operating system.

 


CentOS، نوستالژی آینده

CentOS Linux یک توزیع از سیستم عامل RHEL که سیستم عامل اختصاصی بنیاد RedHat است، می‌باشد. این سیستم عامل بیشتر برای جامعه ای مناسب است که نیاز به جریانی از پشتیبانی های متنوع ندارد. البته با همین میزان اعتبار کمتری نیز نسبت RHEL دارد. از زمانی توسعه CentOS این سیستم عامل به طور وسیعی در بین سیستم عامل های RPM-Base مورد استفاده قرار گرفت.

البته راکی لینوکس اولین جایگزین معرفی شده CentOS نیست و قبل از این AlmaLinux که به وسیله CloudLinux پشتیبانی میشد. اولین نسخه پایدار خود را در ماه March منتشر کرد. در برنامه توزیع راکی لینوکس وقفه هایی نیز صورت پذیرفت. RC1 که قرار بود تا پایان March منتشر شود یک ماه به تعویق افتاد. علت این تعویق جدا نشدن از مسیر اصلی توسعه راکی لینوکس است..


اولین توزیع راکی لینوکس

در واقع منظور از این پیام تکمیل نبودن این سیستم عامل است و تیم توسعه در جهت آگاه سازی و جلوگیری از آسیب های احتمالی اینچنین برخورد کرده است.


آنها همچنین اضافه کردند که:

ما برای این سیستم عامل یک جامعه حقیقی مشتاق به استفاده داریم اما هنوز چیز های بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. برای همین تا پایان مراحل تست و تایید هسته سیستم عامل بهتر است صبر پیشه کنید. در پایان سیستم عامل راکی لینوکس هیچگونه گارانتی مبنی بر هرگونه رخداد احتمالی را نخواهد داد.

 

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان