دعوای اپل و Epic: سرپرستی اپل، 1 مساله واجب یا دردسر ساز؟

download 4

از شهادت در دادگاهی با عنوان مقابله با سیاست های انحصاری اپل تا دفاع مدیر عامل آن از شرایط و سیاست های این کمپانی.

اگر اپل در روند انتشار اپ های موجود در مارکت خود این سرپرستی را نمیداشت، شرایط ناگواری برای کاربران و توسعه دهندگان رقم میخورد. این بیانیه مدیر عامل شرکت در دادگاه بود. این موضوع در پی شکایت epic شکل گرفته است.

او ادامه داد در یک هفته کمپانی در حدود 100000 اپ را بررسی نموده و حدود 40000 اپ را به دلایل مختلف رد میکند. بدون این بازبینی مارکت اپل تبدیل به یک توده سمی خواهد شد.

تیم کوک مدیر عامل این شرکت اضافه کرد:

شرایط توسعه دهنده نیز وابسته به امن و قابل اطمینان بودن محیطی است که کاربران به آن اعتماد داشته باشند. بدون این پروسه ما نمیتوانیم امنیت، حریم شخصی و اطمینان خاطر را تضمین کنیم.


download 7


دعوای حقوقی بر سر یک بازی محبوب

کوک همچنین از مارکت شرکت در مقابل اتهاماتی که Epic game به آن وارد آورده بود، دفاع کرد. این اتهامات از آنجا ریشه گرفته بود که اپل بازی پر هوادار Fortnite را از مارکت حذف کرده بود. این بازی بعد از اینکه شرکت سازنده آن یک درگاه مسقیم بانکی برای پرداخت ایجاد کرده بود، حذف شده است. بر مبنای سود 30 درصدی که اپل از توسعه دهندگان تقاضا میکند، Epic game اپل را متهم به نقض قوانین ضد انحصاری نمود.

این دعوای حقوقی از سوم ماه می سال جاری میلادی شروع شده است. در اوایل این هفته، بسیاری از مدیران ارشد اپل راجع به این موضوع موضع گیری کرده بودند. یکی دیگر از مدیران شرکت-Phil Schiller– بر اهمیت امنیت و حفظ حریم خصوصی تاکید داشت.

در ادامه کوک تاکید کرد:

از نظر ما حریم خصوصی یکی از مهمترین موضوعات در قرن حاضر است. امنیت و اطمینان خاطر کاربران بنیاد این شرکت را تشکیل میدهد.

Epic همچنین اضافه کرد که اپل به نوعی توسعه دهندگان را مجبور به استفاده انحصاری از سیستم پرداخت خود میکند. این امر موجب نقض قوانین ضد انحصاری خواهد شد. اگر در نوار جست و جوی مارکت به دنبال یک برنامه پرداخت باشید اپل سیستم پرداخت اپل (IAP) را به شما معرفی و سایرین را به نحوی حذف میکند. این اجبار منجر به پذیرفتن ناخواسته سیستم پرداخت 30 درصدی سود نرم افزار ها را به دنبال خواهد داشت. این سیستم در حال حاضر برای کاربرانی اعمال میشود که درآمدی معادل 1 میلیون دلار به ازای یکسال دارند.

همانطور که می دانید این شرکت ، شناخته شده و به اصلاح جا افتاده در تمام دنیاست و محصولات  آن کاربران زیادی را نیز به سوی خود جذب کرده است ، آیفون ، آی پد و آی پاد تولیدات آن هستند که عرضه آنها تحولی در عرصه وسایل هوشمند همراه ایجاد کرد ، اما بد نیست بدانید که این محصولات ایراد و عیب هایی دارد که برای افرادی که قصد خرید این محصول را دارند ، جالب توجه است. بلوتوث، فلش مموری، نقل و انتقال فایل و مشکلاتی در زمینه خرید از معروف ترین مشکلات رایجی هستند که کاربران با آن دست به گریبان هستند.

اگر این کمپانی اجباری برای استفاده توسعه دهندگان از IAP ندارد، فشار بزرگی از دوش توسعه دهندگان و حتی کاربران برداشته میشود. کوک برای دفاع از خود در مقابل این اتهام اینگونه بیان کرد:

برای پرداخت ها کاربران مجبور به وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود هستند. این اتفاق بارها رخ میدهد. این دریچه ای را برای کلاه برداران فراهم می آورد که امنیت در این مارکت را مورد تهدید قرار میدهد. اگرچه ما به دنبال پیدا کردن راهی جایگزین برای گرفتن سود 30 درصدی هستیم. اطمینان داریم IAP امن ترین امکان پرداخت برای اپل خواهد بود.

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان