تنظیم مودم Wifi با روشی دیوانه وار در سال 2021!

تنظیم مودم Wifi

در این مقاله به شرح تنظیم مودم Wifi توسط شخصی خواهیم پرداخت که این پیاده سازی را به سبکی متفاوت انجام داده است. در ادامه تمامی مطالب از قول این شخص که ابتکار خاصی را در پیاده سازی به کار برده است نگاشته شده است.

تنظیم مودم Wifi با روشی عجیب!

در حال حاضر من در حال تخلیه خانه کنونی خود هستم و مکانی که ما در آن زندگی می کنیم به طور موقت اینترنت و کابل ندارد، با توجه به اینکه حدود یک ماه است که من در فضای فروشگاه خود کار می کنم. هفته گذشته در حال اتمام ویرایشی بودم که اینترنت من قطع شد. وقتی اینترنت قطع شد. من در CMS خود در حال ویرایش مطلبی بودم و آن را ذخیره نکرده بودم، بنابراین به خانه دویدم تا ببینم مشکلی از تنظیم مودم Wifi که در دفتر قدیمی که در خانه خودم بود است یا نه!

یکی از نفراتی که در حال نظافت خانه بود، به طور اتفاقی مودم را از پریز برق جدا کرده بود. دوباره آن را به برق متصل کردم. گرچه این کار از بحران جلوگیری کرد. اما یک مشکل بزرگتر وجود داشت: او به من گفت که به زودی فضای مطمئنی برای روتر وجود نخواهد داشت و من باید جایگزینی برای این مضمون پیدا کنم. 

من فرض کردم مدتی طول می کشد ، حتی ممکن است به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوانم برنامه ای را تهیه کنم. حدود یک روز بعد ، به من اطلاع دادند که وقت آن فرا رسیده است. دفتر در شرف تبدیل شدن به یک دفتر غیر اداری بود. من سعی کردم همه چیز را به زیرزمین منتقل کنم، اما جای تعجب داشت که تجهیزات شبکه که در یک سازه بتونی زیر زمین که 100 فوت از میز کارم فاصله داشت، کار نکرد!

وقت آن بود که با آنچه در اطراف خود داشتم مشکل را حل کنم. ما در حال جابجایی بودیم، بنابراین من سطل های زباله وحشتناک و شکننده ای در اطراف خود داشتم. در حال حاضر ، شما باید بدانید که با وسایل اطراف خود چگونه نیاز خود را برطرف کنید. بنابراین اقدام به استفاده از وسایلی کردم که قبلا فکر نمی کردم برای تنظیم مودم Wifi خود نیاز داشته باشم.

به طور معمول وقتی شما اقدام به تنظیم مودم Wifi خود برای منزل یا دفتر کار، می کنید نیاز به مقداری کابل شبکه، فضایی برای نصب مودم، امکان سنجی برای قراردادن مودم در فضایی که امواج وایرلس به همه جای محیط شما برسد و چند فاکتور دیگر می نمایید. اما کمتر کسی در زمان پیاده سازی یک شبکه داخلی کوچک که نیازمند تنظیم مودم Wifi یا یک روتربرد میکروتیک است، به سطل و یا وسایل پیش پا افتاده هستید.

فضای کناری خانه قبلی من به سمت یک محل بازیافت زباله هدایت می شود، بنابراین من در اینباره تردید نکردم که بتوانم با چند پیچ ساده یک سطل آشغال را به یک دیوار خارجی وصل کنم. من یک کابل شبکه و کابل کواکسیکال را از کف سطل زباله رد کردم، همه چیز را به برق متصل کردم و چند ثانیه بعد، تلفنم را به روتر Eero خود متصل نمودم.

چیزی که جای تعجب داشت، این بود که این طراحی کار می کرد. این یک روتر خوب است و کار با آن بسیار آسان است. روی جلد علامت تور کلیک کردم و چند عکس را در Jalopnik Slack انداختم تا کارهای خود را که تاکنون انجام داده بودم نشان دهم. یکی از همکاران من بعد ها گفته بود که من باید عکس ها را با کارمندان Gizmodo به اشتراک بگذارم ، بنابراین این کار را کردم.

اختراعات نیز جرقه هایی است از لحظاتی مملوء از تفکر و احساس نیاز! در مورد شبکه هایی که در کشور هم وجود دارد نقاط بسیاری از ابتکار به چشم می خورد. این بحث البته در تمامی رشته ها وجود دارد ولی نمود های عینی آن در دنیای فناوری اطلاعات بسیار زیاد است. 

احمد ساروخانی
احمد ساروخانی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان