باگ جدید اندروید: وقتی مدت طولانی از یک تلفن استفاده می کنید، انتظار می رود که در نهایت فضای شما تمام شود و هر از گاهی مجبور شوید حافظه آن را پاکسازی کنید. چند سالی است که Google با برنامه Files Go تمیز کردن تلفن شما را آسان کرده است و به روز رسانی های بزرگ سیستم عامل مانند اندروید ۱۲ دارای فضای ذخیره سازی هوشمند داخلی است که به منظور خالی کردن خودکار فضا در صورت نیاز طراحی شده است. بنابراین وقتی درمواجهه با این ماجرا دریافتیم یک برنامه سیستمیکه قابل پاکسازی نیست تقریباً ۲۰ گیگابایت از فضای ذخیره سازی تلفن را اشغال می کند. این باگ جدید اندروید تعجب آور است!

این برنامه سیستمی مورد بحث، برنامه “ذخیره تلفن و پیام” است. برنامه ای بی نام و نشان که بر اساس تجربه ها در تلاش برای کوچک کردن اندازه آن، دقیقاً همان کاری را که شما باید انجام نمی دهد. یک سال و نیم است که بعضا از این برنامه در Pixel 4 XL استفاده می شود. تلفنی که برای تحمل این باگ جدید اندروید ۱۲ بسیار گزینه نامناسبی است.

اساساً ماه ها این مشکل توسط منتقدین و کارشناسان نادیده گرفته میشد، شاید به این خاطر که فقط برنامه پاکسازی را به طور مداوم از طریق برنامه Files Go اجرا می کردند و این باعث می شد فضای کافی خالی شود تا چندین روز دیگر از فاجعه فاصله بگیرند. با این حال، در نهایت، رسیدگی به آن بسیار زیاد شد و در آخر به حدی رسید که دیگر نمیشد برنامه های جدیدی را روی تلفن نصب کرد. این زمانی بود که باگ جدید اندروید ۱۲ به صورت اساسی مطرح شد.

باگ جدید اندروید

به نقل یکی از این کارشناسان باگ جدید اندروید ۱۲ را ادامه می دهیم:

تا حدود دو هفته پیش، من به سادگی نمی توانستم مکان ذخیره سازی خود را پیدا کنم. انگار تقریباً ۲۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی تازه افزایش یافته بود و یک روزه ناپدید شد تا اینکه من به این نتیجه رسیدم که برنامه های سیستم را بررسی کنم. مطمئناً، درست در بالای لیست برنامه Phone and Messaging Storage قرار داشت. یک برنامه سیستمی که حتی قبلاً متوجه آن نبودم اما اکنون مرکز توجه من بود.

باگ جدید اندروید 12

مانند اکثر برنامه های سیستم، تلفن و پیام رسانی را نمی توان توسط یک کاربر معمولی حذف یا تغییر داد. برای انجام این کار ، باید تلفن را روت کرده و چندین مرحله مختلف را با استفاده از ابزاری مانند Titanium Backup یا هر چیزی که امروزه کاربران حرفه ای تر از آن استفاده می کنند، طی کنید. به نظر می رسد، من احتمالاً در نیم دهه گذشته گوشی را روت نکرده یا ROM نصب ننموده ام و قصد ندارم اکنون آن را شروع کنم.

همانطور که ممکن است خودتان هم برای کشف باگ جدید اندروید ۱۲ این کار را انجام داده باشید، من با یک جستجوی ساده در گوگل این را متوجه شدم. من تصور می کردم که یک بار مشکل وجود دارد که هرگز نمی توانم آن را برطرف کنم، اما نتایج جستجو به من گفت که این اشکال حداقل از سال ۲۰۱۶ وجود داشته است، اگرچه من هیچ گزارش کاربری از آن پیدا نکردم اندازه فایل کاملاً در حدی بود که من تجربه می کردم.

باگ جدید اندروید در واقع به تازگی کشف شده است و از سال ۲۰۱۶ به صورت های مختلف وجود داشته است! این در اندروید ۱۲ سویه جدی به خود گرفته است.

همانطور که یکی از کارشناسان و محققان تیم استیو جابز اظهار داشت، من با تلفن اندروید ۱۲ خود “thermonuclear” را اجرا کردم. برخی افراد پیشنهاد کردند که همه داده های برنامه های تلفن پاک شود و راه اندازی مجدد صورت گیرد. البته این فرآیند کار نکرد. دیگران پیشنهاد کردند هر پیام متنی که تا به حال دریافت کرده اید حذف کنید. یک فرآیند یک ساعته که چندین بار به طول انجامید .

سپس برنامه به برنامه جست و جو کرده و داده ها و حافظه پنهان را بر اساس هر چیزی که می توانستم پاک کردم، از برنامه های سیستم گرفته تا برنامه های کاربر ، بیشتر روز خود را صرف برطرف نمودن چنین مشکل احمقانه ای صرف کرده بودم. من آخرین امید های خود را تا انتها دنبال کردم زیرا همه حساب های Google تلفن خود را حذف کرده بودم، گوشی را راه اندازی مجدد کردم و به آرامی همه چیز را دوباره اضافه کردم. حتی در آن زمان، مطلقا هیچ چیز حل نشده است و من هنوز در ۱ گیگابایت فضای خالی روی گوشی خود به فعالیت می پردازم.

در این مرحله، تنها راه حل قابل پیش بینی این است که دستگاه را به صورت تنظیمات کارخانه ریست کنید. بدترین قسمت این است که اگر کاربران انجمن حق داشته باشند، به احتمال زیاد این مشکل را در دراز مدت حل نمی کند. من در حال حاضر با چندین کاربر روبرو شده ام که می گویند این عمل را فقط برای رفع اشکال چند هفته ای انجام داده اند

شاتول البته لازم به ذکر است که این مقاله که در مورد باگ جدید اندروید ۱۲ است در حدود دو هفته گذشته نوشته شده است و اکنون در انجمن ها پاسخ های متفاوت و متعددی برای برطرف نمودن باگ جدید اندروید ۱۲ وجود دارد.