الکتریسیته و کشف 1 راه جدید برای تولید جریان برق

Tiny Particles Power Chemical Reactions 777x518 1

مهندسان MIT یک روش کاملاً جدید برای تولید برق را کشف کرده اند.مهندسان MIT راهی را برای تولید الکتریسیته با استفاده از ذرات ریز کربن کشف کرده اند که می تواند به راحتی با تعامل با یک حلال آلی که در آن شناور است ، جریان الکتریسیته ایجاد کند. این ذرات از نانولوله های کربن خرد شده (آبی) پوشیده شده با پلیمر تفلون مانند (سبز) ساخته شده اند. الکتریسیته


یک ماده جدید ساخته شده از نانولوله های کربنی می تواند با مهار انرژی از محیط خود ، الکتریسیته تولید کند. مهندسان MIT با استفاده از ذرات ریز کربن راهی جدید برای تولید برق کشف کرده اند که می تواند با تعامل با مایعات اطراف آنها جریان الکتریسیته ایجاد کند. محققان می گویند ، این مایع یک حلال آلی است که الکترون ها را از ذرات بیرون می کشد و جریانی را ایجاد می کند که می تواند برای هدایت واکنش های شیمیایی یا تأمین انرژی ربات هایی در مقیاس نانو یا حتی میکرو مورد استفاده قرار گیرد.مایکل استرانو ، استاد مهندسی شیمی در MIT می گوید: “این روش مکانیسمی جدید است که باعث تولید انرژی الکتریسیته از طریقی نو شده است.” “این فناوری بسیار جذاب است زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک حلال را از طریق بستر این ذرات عبور دهید. با این کار می توانید فعل و انفعالات الکتروشیمی انجام دهید، اما مهمتر از آن این است که بدانید بدون سیم! ” در یک مطالعه جدید در توصیف این پدیده ، محققان نشان دادند که می توانند از این جریان الکتریسیته برای هدایت واکنشی به نام اکسیداسیون الکل – یک واکنش شیمیایی آلی که در صنایع شیمیایی مهم است- استفاده کنند. محقق ارشد تیم انتشار این مقاله از استادان دانشگاه MIT یعنی پروفسور مایکل استرانو رهبری این تیم را برعهده دارد. سایر اعضا تیم را نیز فارغ التحصیلان دانشگاه MIT یعنی آنتون کاتریل، امیر کپلان، هیونا کیم تشکیل میدهند. ecmweb 10557 electrical facts 2014 pr

[gap]

الکتریسیته و قدرت ذرات


نسخه فعلی این فرآیند ذرات می تواند حدود 0.7 ولت برق در هر واحد ذره تولید کند. در این مطالعه ، محققان همچنین نشان دادند می توانند صدها ذره را در یک لوله آزمایش کوچک تشکیل دهند. این راکتور میتواند انرژی کافی برای تأمین واکنش شیمیایی به نام اکسیداسیون الکل را فراهم می کند. که در آن یک الکل به آلدهید یا کتون تبدیل می شود. معمولاً این واکنش با استفاده از الکتروشیمی انجام نمی شود زیرا به جریان الکتریسیته خارجی بیش از حد نیاز دارد.این تیم امیدوار است که در آینده بتواند پلیمر هایی اینچنینی از جنس دی اکسید کربن به عنوان ماده اولیه بسازد. در پروژه ای مشابه، آنها موفق به ساخت نسخه ای آزمایشی از این دست شدند که میتواند در فرآیندی شبیه به شارژ سلولی خورشیدی، شارژ شود. این اثر با الهام از تثبیت کربن و مجموعه واکنشهای شیمیایی مشابه فرایندی  که گیاهان برای ساخت قند از دی اکسید کربن استفاده می کنند،ولی با استفاده از انرژی خورشید است. در بلندمدت ، این روش همچنین می تواند برای تأمین انرژی ربات هایی در مقیاس کوچک یا نانو مورد استفاده قرار گیرد. آزمایشگاه این تیم به سرپرستی پروفسور استرانو قبلاً تجربه ساخت ربات هایی را در این مقیاس داشته است. الکتریسیته و پایانی بی پایان!


این ربات ها نهایتا می تواند روزی به عنوان سنسورهای تشخیصی یا محیطی مورد استفاده قرار گیرند. ایده اینکه بتوان انرژی را از محیط اطراف برای تأمین نیروی مورد این نوع ربات ها جمع آوری کنیم ،ایده ای جذاب است. استرانو همچنین اضافه کرد:


این بدان معناست که شما مجبور نیستید ذخیره انرژی را روی برد قرار دهید. آنچه در مورد این مکانیسم دوست داریم این است که شما می توانید انرژی را حداقل  و به طور جزئی از محیط بگیرید.

بودجه این تحقیقات توسط دپارتمان انرژی امریکا و بنیاد انرژی دانشگاه MIT تامین شده است.


admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان