اسکرین شات در محیط Incognito

incognito 760x380 1

رعایت حریم شخصی از اولویت هایی است که روز به روز به اهمیت آن افزوده میشود.در این راستا Chrome و Firefox به شما اجازه نمی‌دهند در تب‌های ناشناس یا خصوصی (Incognito) از صفحه اسکرین‌ شات بگیرید؛ ولی میتوان در هر دوی این مرورگرها این محدودیت را حذف کرد. در این مقاله به شما نحوه‌ی فعالسازی گزینه‌ی اسکرین شات در تب‌های خصوصی این مرورگرها در دستگاه‌ها‌ی اندرویدی را آموزش خواهیم داد


aaaoriginal


نحوه کار

از حالت ناشناس معمولاً زمانی استفاده می‌شود که بخواهید با کامپیوتری که افراد دیگری از آن استفاده می‌کنند، کار کنید. در این مواقع گاهی پیش می‌آید که بخواهید از تب‌های ناشناس اسکرین شات بگیرید. بعد از فعال کردن این گزینه در مرورگرهای کروم و فایرفاکس، می‌توانید از صفحات ناشناس یا خصوصی اسکرین شات بگیرید. بهتر است پس از گرفتن اسکرین‌شات، تنظیمات را به حالت قبلی برگردانید. البته قابل ذکر است این کار با منطق این امکان در تضاد است بنابراین تا حد امکان سعی کنید از آن استفاده نکنید.


روال کار در مرورگر کروم

در مرورگر گوگل کروم، گزینه‌‌ی اسکرین‌ شات از تب‌های ناشناس در منوی تنظیمات قرار ندارد؛ اما می‌توانید از طریق منوی flags به این گزینه دسترسی‌ پیدا کنید. منوی flags شامل تمام ویژگی‌های آزمایشی کروم و فعال کردن اسکرین شات از تب‌های ناشناس یکی از این ویژگی‌ها است. توجه داشته باشید که آزمایشی بودن این ویژگی باعث ایجاد مشکل در اجرای آن نمی‌شود؛ ما پس از فعال کردن این گزینه با هیچ مشکلی مواجه نشدیم.

برای فعال کردن این گزینه در دستگاه اندرویدی خود وارد مرورگر گوگل کروم شوید.

پس از اجرای کروم، روی نوار جست‌وجو ضربه بزنید و عبارت chrome://flags را تایپ کنید.

با این کار صفحه‌‌ی فلگ‌های گوگل کروم باز خواهد شد. در باکس جستجوی بالای صفحه، Incognito Screenshot را تایپ کنید.

در نتیجه‌ی جست‌وجو، Incognito Screenshot را انتخاب کنید. از نوار کشویی زیر این گزینه، Enabled را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر زمان خواستید این گزینه را غیرفعال کنید، باید همین مراحل را طی و درنهایت گزینه‌‌ی Disabled را انتخاب کنید.

برای اعمال تغییرات باید مرورگر را دوباره اجرا کنید، برای این کار از قسمت پایینی سمت راست صفحه، Relaunch را لمس کنید تا پنجره‌ی مرورگر یک بار بسته و دوباره اجرا بشود.


روال کار در فایرفاکس

برخلاف کروم، می‌توانید گزینه‌ی اسکرین‌ شات از صفحات خصوصی را در منوی تنظیمات فایرفاکس پیدا کنید.

برای این کار ابتدا وارد مرورگر فایرفاکس بشوید.

در سمت راست بالای صفحه، آیکون سه‌نقطه را لمس کنید و وارد Settings بشوید.

در صفحه‌ی تنظیمات، Private browsing  را لمس کنید.

در این صفحه، گزینه‌‌ی Allow screenshots in private browsing را فعال کنید.

اکنون می‌توانید از صفحات خصوصی فایرفاکس اسکرین‌ شات بگیرید. برای غیرفعال‌سازی این گزینه باید موارد بالا را دنبال و در آخر، گزینه‌ی Allow screenshots in private browsing را غیرفعال کنید.

[button text=”نشانی سایت منبع” radius=”99″ link=”https://www.zoomit.ir/mobile-learning/371110-screenshots-chrome-firefoxs-incognito-tabs-android/” target=”_blank”]

[button text=”بیشتر بخوانید” radius=”99″ link=”https://diatell.com/%d8%aa%d8%b4%da%a9%d8%b1-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87/” target=”_blank”]

admin
admin

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته
0

سبد خرید چسبان